Regióny Ružinov Top

Ružinov ocenil osobnosti, ktoré prispeli k lepšiemu životu v mestskej časti

RUŽINOV – Bratislavská mestská časť Ružinov ocenila osobnosti, ktoré prispeli k lepšiemu životu v mestskej časti alebo ju reprezentovali na Slovensku či v zahraničí.

Ako ďalej informovala hovorkyňa Ružinova Marianna Šebová, ocenenie získali Štefan Gramblička za celoživotnú prácu v oblasti stavebníctva, Katarína Nádaská za popularizáciu vedy, osvetu a vzdelávanie verejnosti v oblasti ľudových tradícií a Valéria Nováková za celoživotnú prácu pre dobro občanov.

Podľa Šebovej mohla verejnosť od polovice apríla do polovice mája navrhovať obyvateľov Ružinova na udelenie tohto ocenenia a následne z celkovo desiatich návrhov vybrala komisia školstva, kultúry a športu troch nominovaných, ktorých na júnovom zastupiteľstve schválili miestni poslanci.

„Ocenenie je vyjadrením úcty za všetko, čo v živote doteraz dosiahli a za to, ako sa starali o šírenie dobrého mena Ružinova aj za jeho hranicami,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár. Ocenení si prevzali z rúk starostu plaketu, listinu a zapísali sa do pamätnej knihy.

Foto: SITA/Miestny úrad Bratislava – Ružinov