Politika Domáce

Saková reaguje na kritiku. Týka sa tendra na nového dodávateľa ŠPZ

Dohoda so spoločnosťou by mala byť finalizovaná v najbližších dňoch. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Ministerstvo vnútra dlhodobo pripravuje tender na nového dodávateľa štátnych poznávacích značiek. Uviedla to po stredajšom zasadnutí vlády ministerka vnútra Denisa Saková s tým, že podmienky v rámci tendra sú už pripravené.

 

„Mali sme problém, ktorý sa vyskytol, konkrétne spoločnosť, ktorá mala podpísanú zmluvu na dodávanie ŠPZ, vlastnila aj patent na to, ako tie ŠPZ vyzerajú a rokovali sme s ňou, aby tento patent prešiel do vlastníctva ministerstva vnútra,“ povedala ministerka. Ako dodala, pokiaľ by patent neprešiel pod rezort, ten by sa neodvážil vyhlásiť tender na rovnaký dizajn značiek. Dohoda so spoločnosťou by mala byť finalizovaná v najbližších dňoch. „My sme prehodnocovali viaceré varianty riešenia a vždy musíte dbať na to, aby ste v čo najväčšej miere zachovali ten štandard, ktorý tu máte,“ vysvetlila Saková s tým, že zmena dizajnu značiek bola až krajným riešením.

Firme, ktorá momentálne pre štát dodáva ŠPZ, do konca roka 2019 vyprší zmluva, podľa ministerky by sa však tender na nového dodávateľa dovtedy mal stihnúť. „Do toho tendra sa určite budú prihlasovať spoločnosti, ktoré skúsenosti s vydávaním ŠPZ majú nielen na Slovensku, ale myslím si, že aj v okolitých krajinách a nebude pre ne problém okamžite, ako podpíšu zmluvu, nám tieto ŠPZ dodať,“ dodala.

Štátne poznávacie značky dodáva štátu od roku 1995 spoločnosť Turčan Delta. Kontrakt má spoločnosti vypršať na konci tohto roku.