Župné voľby Top

SaS, KDH a OĽaNO chcú zabrániť nakupovaniu rómskych hlasov

BRATISLAVA – Opozičné strany Sloboda a Solidarita, OĽaNO a KDH vyzvali Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu politických strán a Políciu SR, aby zabránili manipuláciám s volebnými lístkami ako aj nakupovaniu hlasov, špeciálne z rómskych osád počas nadchádzajúcich volieb do vyšších územných celkov (VÚC).

„Je nevyhnutné, aby orgány, ktoré majú povinnosť, dosah a možnosti, aby takémuto konaniu zabraňovali, aby v týchto skutočnostiach účinne konali,” uviedol hovorca KDH Stano Župa vo vyhlásení, ktoré poskytol agentúre SITA.

Výzva na pokyn pre okrskárov

Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu politických strán SaS, OĽaNO a KDH vyzvali, aby vydala pokyn, podľa ktorého okrskári nesmú mať perá s modrou náplňou pri sčítavaní volebných hlasov. Políciu vyzvali, aby už teraz začala vykonávať operatívne činnosti v rizikových oblastiach.

„Nestačí len to, že policajné auto bude v deň volieb v rizikovej oblasti, ale je nevyhnutné v dostatočnom predstihu pred voľbami operatívnou činnosťou zabraňovať nákupu rómskych hlasov,” uzatvára spoločné vyhlásenie.

Foto: SITA