Politika Kauzy Domáce

SaS zbiera podpisy na odvolávanie Érseka. Zlyhal vraj pri výstavbe Višňového

SaS už zbiera podpisy na odvolanie ministra dopravy. Zdroj: TASR / Dano Veselský

BRATISLAVA – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) zbiera podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR s návrhom na odvolanie ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka (Most-Híd). Poslanecký klub strany je presvedčený, že zlyhania ministra dopravy a výstavby počas jeho funkčného obdobia sú mimoriadne závažné. SaS to uviedla v tlačovej správe.

“Posledná v rade hrubých chýb je kauza tunela Višňové, ktorá je esenciou neschopnosti ministra Érseka a odsúva dostavanie tunela na neurčito,” povedal poslanec NR SR a tímlíder SaS pre dopravu Miroslav Ivan. “Nezabúdame však ani na jeho ďalšie prešľapy, ako je zavedenie stratových IC vlakov, meškanie všetkých rozostavaných úsekov diaľnic. Ide aj o dlhodobé podfinancovanie údržby ciest 1. triedy vrátane mostov, či vyhadzovanie peňazí na štúdie realizovateľnosti na národného lodného a leteckého dopravcu, keď už sedliackym rozumom musel vedieť, že to je neekonomické,” uviedol Ivan.

Poslanci SaS na základe týchto skutočností považujú za správne, aby sa podľa nich zlými pracovnými výkonmi ministra Arpáda Érseka zaoberal parlament, a tým aj celá verejnosť. “Preto sme sa rozhodli osloviť všetky demokratické opozičné strany a hľadať podporu na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR, kde sa rozhodne, koľko poslancov ešte stále dôveruje ministrovi dopravy,” dodal Ivan.

Ministerstvo dopravy a výstavby v reakcii uviedlo, že SaS chce odvolať ministra za to, že stavba na Višňovom sa nezabrzdí na dlhé roky a bude pokračovať v najkratšom možnom čase, vďaka čomu sa zachránia peniaze z eurofondov. “Navyše sa postaral aj o to, aby tu znova nevznikol problém s nevyplatenými živnostníkmi a subdodávateľmi a je zarážajúce, že proti tomu protestuje strana, ktorá je podľa vlastných slov na strane podnikateľov. Považujeme to za čisto politickú akciu opozičnej strany, ktorej klesajú preferencie a takto chce na seba upozorniť,” informovala hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká.