Politika Domáce

Šéf českého parlamentu vystúpi v NR SR. Prijal Dankove pozvanie

Zdroj: TASR / Jakub Kotian

BRATISLAVA – Predseda Poslaneckej snemovne Českej republiky Radek Vondráček (ANO) vystúpi v pléne Národnej rady SR vo štvrtok 6. decembra. Vondráček prijal pozvanie šéfa slovenského parlamentu Andreja Danka (SNS). Po pondelkovom rokovaní poslaneckého grémia o tom informovala Kancelária NR SR.

Na grémiu sa rozhodlo aj o predĺžení rokovacích dní v rámci 38. schôdze, ktorá sa začína v utorok (27.11.) popoludní. Obedňajšia prestávka sa skráti o polovicu a s výnimkou piatkov sa bude rokovať o hodinu dlhšie, až do 20. hodiny. Rovnako ako na poslednej schôdzi má byť rokovacím dňom aj pondelok, ktorý je štandardne voľný. Zástupcovia poslaneckých klubov sa tiež dohodli, že hlasovať sa nebude v piatok 30. novembra a v piatok 7. decembra, a taktiež v pondelok 3. decembra a 10. decembra.

Do návrhu programu nadchádzajúcej schôdze bolo doposiaľ zaradených spolu 84 bodov. Poslanci budú opätovne rokovať o piatich zákonoch, ktoré vrátil prezident Andrej Kiska, 19 vládnych návrhoch a 43 poslaneckých návrhoch zákonov. Predmetom rokovania bude aj návrh zákona o štátnom rozpočte na rok 2019 a poslancov čakajú tri personálne voľby.