Zahraničné Politika

Šéf diplomacie USA Pompeo nemá koronavírus. Zvažuje však zmenu svojich plánov

Zdroj: TASR / AP

WASHINGTON / DUBROVNÍK – Americký minister zahraničných vecí USA Mike Pompeo sa nechal opätovne otestovať na prítomnosť koronavírusu a výsledok jeho testu bol negatívny. Novinárov o tom informoval v piatok počas návštevy Chorvátska, uviedla agentúra AP.

 

Urobil tak po tom, ako v piatok ráno prezident USA Donald Trump oznámil, že spolu s manželkou Melaniou sú infikovaní. Pompeo zároveň prezidentskému páru zaželal rýchle uzdravenie. Naposledy sa podľa vlastných slov s Trumpom osobne stretol 15. septembra v Bielom dome pri príležitosti podpísania dohody o normalizácii vzťahov Izraela s Spojenými arabskými emirátmi a Bahrajnom.

Šéfovi americkej diplomacie a jeho manželke boli negatívne výsledky ich testov oznámené na palube lietadla asi 20 minút pred pristaním v chorvátskom meste Dubrovník. Pompeo sa v súčasnosti nachádza na päťdňovej pracovnej ceste v Európe a Chorvátsko je jeho poslednou zastávkou.

Pompeo uviedol, že testovaný na koronavírus bol štyrikrát v priebehu posledných dvoch týždňov. Zároveň dodal, že v rámci bezpečnostných opatrení uvažuje nad zrušením svojej sobotňajšej cesty na Floridu a nasledujúcej cesty do Ázie, počas ktorej navštívi Japonsko, Mongolsko a Južnú Kóreu.