Politika Kauzy Domáce Top

Šéf mestskej polície Gajdoš už pozná svoj trest. Vallo rázne zakročil

Marek Gajdoš a Matúš Vallo. Zdroj: TASR / Dano Veselský

BRATISLAVA – Už pozná svoj trest za spôsobenú nehodu pod vplyvom alkoholu. Reč je o náčelníkovi bratislavskej mestskej polície Marekovi Gajdošovi, ktorý koncom minulého týždňa “nabúral” s 0,83 promile. Uvedomujúc si svoje zlyhanie ponúkol vedeniu bratislavského magistrátu svoju funkciu. Primátor Matúš Vallo už rozhodol, aký bude ďalší osud Gajdoša. Vo funkcii končí, no primátor ho požiadal, aby viedol políciu až do konca júna. Dôvodom je aktuálna situácia s koronavírusom. 

 

Vallo tak rezignáciu Gajdoša prijal, jeho nástupcu chce vybrať v otvorenom výberovom konaní. Ako prvá o tom informovala televízia TA3. 

Ako Vallo uviedol, pri rozhodovaní pozeral aj na vyvodenie zodpovednosti za vážne osobné zlyhanie vo funkcii náčelníka. “Na strane druhej pokračovanie v práci Mareka Gajdoša, skvelého, čestného policajta s bezchybným profesionálnym kreditom, výbornými výsledkami na čele mestskej polície, vrátane perfektnej spolupráce a koordinácii celej mestskej polície v súčasnej zložitej situácii v koronakríze. Akokoľvek som nad tým uvažoval, prišiel som k záveru, že nie je možné mať oboje. Po zvážení všetkých okolností som sa preto rozhodol ponúknutú rezignáciu náčelníka mestskej polície prijať,” napísal Vallo v stanovisku.

Zlyhal som, sklamal som, tvrdí Gajdoš

“Chcem sa Vám hlboko ospravedlniť. Sklamal som obyvateľov nášho mesta, členov zboru Mestskej polície, vedenie mesta a seba samého. Ako náčelník Mestskej polície som zodpovedný nielen za dodržiavanie zákona, ale musím v prvom rade ísť príkladom. Včera vo večerných hodinách som v tomto na plnej čiare zlyhal,” napísal Gajdoš deň po nehode na sociálnej sieti. Ako informoval, po nehode, ktorá sa stala vo štvrtok večer, boli škody iba na jeho aute, nikto iný nebol účastný ani poškodený.