Šeliga bude interpelovať ministra vnútra Mikulca. Dôvodom je konanie polície

BRATISLAVA – Podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky bude interpelovať ministra vnútra Romana Mikulca a to v súvislosti s včerajším nekonaním príslušníkov policajného zboru SR, ktorí nezasiahli pri tom, ako demonštranti na nezákonnej demonštrácii pľuli a vulgárne nadávali lídrom Novembra 1989 Petrovi Zajacovi a Fedorovi Gálovi.

 

„To, čo sa stalo včera považujem za prejav úbohosti a nenávisti, ktorú hlboko odsudzujem. Miesto vďaky za slobodu sa im dostalo urážok, mrzí ma, že toto museli zažiť aj 31 rokov od Nežnej revolúcie. Podľa medializovaných informácií bola na mieste policajná hliadka – nerozumiem, prečo nezasiahla. Je to nepochopiteľné. V tejto súvislosti budem interpelovať ministra vnútra Romana Mikulca, od ktorého budem chcieť vysvetlenie celej situácie a konania policajtov. Aj takéto činy nám ukazujú, ako veľmi dôležité je vzdelanie o našich vlastných dejinách a význame disidentov a hrdinov Novembra 1989 v nich,“ uvádza podpredseda Šeliga.

Viac o téme: 17. november, Fedor Gál, Juraj Šeliga, minister vnútra, Peter Zajac, podpredseda parlamentu, polícia, protesty, Roman Mikulec

Súvisiace články