Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Domáce Top

Sem ani NECHOĎTE: Na Slovensko sa VALÍ Khusru

Na Slovensko sa blíži víchrica Khusru. ZDROJ: imeteo.sk

SLOVENSKO – Zajtra večer dorazí na Slovensko víchrica Khusru. Zasiahne nielen Slovensko, ale aj okolité krajiny. Víchricu najmä vo vyšších polohách prinesie tlaková níž, ktorá bude mať na väčšine územia podobu veľmi silného vetra.

 

Ako informuje portál imeteo.sk, nad naše územie sa bude dnes a zajtra presúvať tlaková níž, ktorú Nemecký meteorologický ústav (DWD) pomenoval Khusru. Spolu s tlakovou nížou k nám príde aj studený front, kedy sa nielen rozprší, ale počasie sa celkovo ochladí, na severe Slovenska môžeme očakávať prechodne aj sneženie.

“V pondelok popoludní by mal najmä na západe vietor dosahovať rýchlosť v nárazoch už cez 70 km/h, miestami to môže byť aj viac, až do 90 km/h. Na horách by mal o tomto čase fúkať vietor o sile víchrice,” upresňuje portál. Následne sa má silný vietor počas večera presunúť ďalej na východ a po 16-tej hodine by mal na západe začať slabnúť.

Najsilnejší vietor sa očakáva horách

Na horách bude v priebehu zajtrajška fúkať vietor s rýchlosťou aj cez 120 km/h, čo je nebezpečné pre akýkoľvek pohyb vo vysokohorskom teréne.

Meteorológovia preto varujú: “Čerstvý sneh z predchádajúcej noci v kombinácii so silným vetrom môžu naviac vytvoriť životu nebezpečné podmienky. V pondelok popoludní tak v žiadnom prípade neodporúčame vycestovať na hory.”