Domáce Top

Šesť zamestnancov NOÚ obvinili z krádeže liekov

vyšlo aj v EKO

BRATISLAVA 16. decembra (SITA) – Šesť zamestnancov Národného onkologického ústavu (NOÚ) polícia obvinila z krádeže. Ako na stredajšom brífingu informoval riaditeľ NOÚ Jozef Dolinský, zamestnanci sa k trestnému činu priznali a NOÚ s nimi okamžite rozviazal pracovný pomer.

“Zdravie pacientov ohrozené nebolo,” zdôraznil Dolinský. Podrobnosti o prípade nechcela vzhľadom na vyšetrovanie zverejniť polícia ani NOÚ, podľa Dolinského však vyšetrovanie nepotvrdilo, že by obvinení zamestnanci riedili lieky.

O podozreniach z manipulácie s liekmi informovali riaditeľa zamestnanci úseku prípravy cytostatík, teda oddelenia pripravujúceho lieky pred podaním chemoterapie. Dolinský následne kontaktoval políciu, ktorá začala vyšetrovanie. Ako uviedol riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Bratislave Csaba Faragó, polícia vykonala štyri domové prehliadky a jednu prehliadku nebytových priestorov. Zaistila finančnú hotovosť, počítače i cytostatiká, teda lieky používané na chemoterapiu pacientov s rakovinou. Ako dodala vyšetrovateľka Ľubica Bojárová, obvineným hrozí v prípade dokázania viny väzenie na tri až 10 rokov.