Regióny

Silný vietor nás potrápi aj dnes. SHMÚ vydal viaceré výstrahy

Ilustračná fotografia, Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Najmä na juhovýchode Slovenska počas stredy možno očakávať silný vietor, na viacerých miestach aj sneženie. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahy prvého aj druhého stupňa. SHMÚ o tom informoval na svojej webovej stránke.

 

Výstraha druhého stupňa pred silným vetrom platí pre okresy Poprad, Košice – okolie, Košice –  mesto, Trebišov a Michalovce. Vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 90 kilometrov za hodinu. “Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,” upozornil SHMÚ. Výstraha platí do 12.00 h.

Výstraha prvého stupňa pred silným vetrom platí takmer pre celé územie krajiny s výnimkou juhu stredného Slovenska. Vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 85 kilometrov za hodinu. Výstraha platí až do večera. SHMÚ upozorňuje aj na sneženie a tvorbu snehových jazykov a závejov. Miestami môže napadnúť až 20 centimetrov nového snehu. Výstraha prvého stupňa platí pre Bratislavský, Banskobystrický, Trenčiansky, Košický, Prešovský a Žilinský kraj. Varovanie potrvá do štvrtka (15. 4.).