Politika Domáce Top

Šimkovičová je proti pochodu gayov: Emotívny status, boj s dúhovou vlajkou v zadku!

BRATISLAVA – Dúhový pochod, ktorý sa uskutoční už v sobotu v Bratislave, poriadne dráždi niektorých politikov. Nelichotivo sa na jeho adresu vyjadrili napríklad šéf Sme rodina Boris Kollár či jeho bývalá strannícka kolegyňa Martina Šimkovičová, dnes už iba nezávislá poslankyňa.

Šimkovičová v statuse na Facebooku reagovala na to, že sa LGBTi komunita cíti dotknutá rôznymi komentármi. „…je veľká priepasť medzi kritikou toho, čo robíte a chcete robiť na dúhovom pochode a nenávisťou voči vám,” odkazuje a dodáva: „Asi taká priepasť, ako je medzi slušným homosexuálom ktorý žije spokojný život v náručí milovaného partnera v súkromí – a medzi tým ktorý sa pretŕča v latexovom oblečku, prípadne s holým zadkom na námestí. Pretože bojovať za dôstojnosť a uznanie s dúhovou vlajkou v holom zadku je to isté, ako bojovať za rovnoprávnosť žien v burke.”

O čo im ide, pýta sa

Politička sa pýta, o čo týmto pochodom ide. Tvrdí, že už z názvu vyplýva, že ide skôr o formu exhibicionizmu. „Ústava SR zaručuje každému občanovi SR rovnaké práva a ja verím, že ústava dodržiavaná je. Ak nie je, každý občan má právo o svoje práva bojovať súdnou cestou. Neviem, čo sa vyrieši pochodom,” píše.

Šimkovičová si myslí, že pride pohoršuje slušných ľudí a deti nemravnosťou. „Niektoré úkazy ktorých bývame na vašich pochodoch svedkami, skutočne na ulicu nepatria. Vo verejnom priestore, na očiach detí a maloletých osôb, nemá vulgárnosť a oplzlosť miesto,” obviňuje v statuse.

Sexuálne poruchy a deviácie

Tvrdí síce, že nehádže všetkých do jedného vreca, pokiaľ však ide o sexualitu, heterosexuáli si vraj „svoje fantázie realizujú v súkromí a nemajú potrebu predvádzať verejne, čomu holdujú”. Dodáva, že netuší „prečo by malo byť prijímané s nadšením predvádzanie sexuálnych porúch a deviácií, ku ktorému často na dúhových pochodoch dochádza”.

Za problém považuje aj to, že požiadavky sa z roka na rok rozširujú a pridávajú sa požiadavky iných menšinových skupín. „Najprv to bol len boj za rovnoprávnosť (ktorú vlastne máte), neskôr sa pridala požiadavka o právo na sobáše, ktorá ide ruka v ruke so žiadosťou o adopcie. V súčasnosti sa o svoje práva hlásia už aj pedofili a žiadajú aby sa na ich deviáciu spoločnosť pozerala iba ako na normálnu variáciu sexuality. Pridala sa téma gender,” uvádza Šimkovičová.

Výhrady nemá, ale…

Šimkovičová vraj nikdy voči homosexuálom výhrady nemala, tvrdí ale, že nikdy sa nestretla s nejakým z nich, ktorý by tvrdil, že sú im odopierané práva. „Práve naopak. Často sa im otvárali dvere viac ako iným,” píše a dodáva: „Opakujem, voči slušným ľuďom nemám žiadne výhrady a sexuálna orientácia ma v podstate nezaujíma pretože na základe nej ľudí nesúdim.”

Podľa političky by sme sa mali zaoberať ďalšími skupinami ľudí, ktoré potrebujú pomoc, ako napr. dôchodcovia či deti zo sociálne slabších rodín. „Vidím mnohé nedostatky v našej spoločnosti a vidím mnohé skupiny ktoré si zaslúžia pozornosť a podporu,” píše Šimkovičová.

„Niečo sa tu deje, niekto nás tu manipuluje do miery kedy strácame zdravý úsudok. Zvrátenosť je ospevovaná a tradičné prejavy náklonnosti zaznávané. Zo slušnosti sa vysmievajú. Médiá a spoločensky známe osobnosti sa podieľajú na tom, že pomalou ale intenzívnou prácou krivia naše morálne stanoviská, ohýbajú optiku akou vidíme a hodnotíme veci,” dodáva na záver.

Kollárov trapas

Ešte včera sa trapasom prezentoval šéf Sme rodina Boris Kollár. Politik sa na sociálnej sieti nevyhol kontroverznému statusu, v ktorom šíril údajnú fotku z Dúhového pridu v Prahe.

Ako informoval portál omediach.com, fotka však pochádzala z Francúzska a na webe kolovala už od roku 2015. Kollár neskôr status upravil, že „fotka nie je z Dúhového pochodu z Prahy”, fotku však šíril ďalej. Dnes ho dokonca zmazal celý.

Status Borisa Kollára – Foto: omediach.com

Zdroj: ph, Foto: SITA / Marko Erd, omediach.com, FB / Martina Šimkovičová, Boris Kollár