Regióny Trenčín

Situácia ako z hororu: Bitka a záchrana v poslednej chvíli

Násilník skončil za mrežami. ZDROJ: FB/Polícia Trenčiansky kraj

MORAVSKÉ LIEKOVÉ – Policajti z Nového Mesta obvinili 28-ročného muža z obce Moravské Lieskové v okrese Nové Mesto nad Váhom z prečinov nebezpečného vyhrážania a ublíženia na zdraví. Fyzicky napadol svoju družku a jej matku. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

 

Obvinený v obci Moravské Lieskové fyzicky napadol svoju družku a dal jej facku. Na pomoc dcére prišla jej matka, ktorú taktiež fyzicky napadol. Sotil ju, strhol jej dioptrické okuliare a poškriabal ju na líci. Svedkom mužovho vyčíňania bolo aj maloleté dieťa.

Matka poškodenej po útoku muža zobrala na ruky vnučku, s ktorou chcela utiecť na prízemie rodinného domu. Muž sa ju mal pokúsiť sotiť dolu schodmi aj s dieťaťom na rukách, čomu zabránila jeho družka. Následne družke spôsobil viaceré zranenia.

“Ženám sa podarilo zamknúť v izbe. Muž však dvere izby vyrazil. Staršia žena sa snažila dcéru a vnučku pred násilníkom brániť. Potom, ako ju muž fyzicky napadol, odišiel na poschodie rodinného domu, odkiaľ sa obom vyhrážal,” doplnila Kuzmová.

Ako dodala, obe ženy potrebovali lekárske ošetrenie. Muž mal družke spôsobiť zranenia s dobou liečenia asi päť týždňov. Zranenia matky si vyžiadali jednorazové ošetrenie.

Útočníka polícia zadržala a umiestnila v cele policajného zaistenia. Policajti navrhli jeho väzobné stíhanie.

Obvinenému v  prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.