Politika Trapasy Domáce Udalosti Top

Škandál bývalej smeráčky: Tento trapas baví celý Facebook

BRATISLAVA – Zdieľate neškodný obrázok a zrazu máte na krku trestné oznámenie. Utópia? Nie, na Slovensku, žiaľ, realita.

Dana Sršňová, bývalá kandidátka strany Smer-SD do mestského zastupiteľstva v Ružomberku, si práve “užíva” internetovú slávu. Facebookom sa pred pár týždňami prehnala vlna zdieľaní koláže, na ktorej bol jej výrok na margo štrajku učiteľov: „Štrajkuje 2,67% škôl. Keď sa im nepáči, môžu ísť. Začiatok optimalizácie školstva.“ Pôsobí dosť kontrastne v porovnaní s mottom, ktoré dominovalo jej plagátu na komunálne voľby 2014 – „Pomôcť čo len jednému človeku má zmysel“.

Inkriminovaný obrázok

Sršňová sa rozhodla proti zdieľaniu fotky s nelichotivým výrokom bojovať svojsky. Na blogera Jána Benčíka a jeho syna Tomáša, ktorí obrázok zdieľali, totiž podala trestné oznámenie, hoci obe fotografie pochádzajú z verejne dostupných zdrojov. Dvojica bola následne predvolaná na políciu.

12733477_989471961133202_6569857004868449838_n

Fotku medzitým zdieľalo už viac ako 760 ľudí a iniciatívy sa chopil Ondrej Dostál z OKS. Na Facebooku založil udalosť s názvom „Zdieľame Sršňovú“  s dávkou irónie. „Obrázok už zdeľali stovky ľudí. Zjednodušme polícii jej úsilie v boji s páchaním priestupkov. Keď bude mať všetkých páchateľov zhromaždených na jednom mieste, bude môcť proti nim zakročiť oveľa efektívnejšie, ako keď ich bude musieť vyhľadávať na ich individuálnych facebookových profiloch. Zdieľajme Sršoňovú spoločne,“ uviedol Dostál.

Zdroj: FB, glob.sk Foto: FB / Zdieľame Sršňovú