Domáce Šport Top

Škandál pokračuje. Duel Slovana na Faerských ostrovoch definitívne zrušili

Futbalisti Slovana Bratislava môžu odohrať stretnutie Ligy majstrov na Faerských ostrovoch iba so svojim rezervným tímom. Zdroj: Facebook

BRATISLAVA – Piatkový duel futbalistov Slovana Bratislava v 1. predkole Ligy majstrov na pôde KÍ Klaksvík sa neuskutoční. Podľa informácie RTVS sa časť tímu “belasých” pripravuje na odlet do Bratislavy. O osude stretnutia a prípadnej kontumácii v neprospech Slovana musí rozhodnúť UEFA.

 

Portál nordlysid.fo dnes dopoludnia uviedol, že sa vyskytol pozitívny prípad na nový koronavírus aj v druhej výprave Slovana. Tá priletela na Faerské ostrovy vo štvrtok.

“Jedného z členov výpravy Slovana Bratislava, ktorý včera pricestoval na ostrovy, testovali pozitívne na koronavírus. Dnes sa podrobí opakovanému testu,” informoval nordlysid.fo s odvolaním sa na nemenovaný zdroj.

Vo štvrtok údajne meškali výsledky testov v druhej výprave Slovana a tak “náhradný” tím ani nedostal možnosť absolvovať predzápasový tréning. Podľa faerských médií funkcionári Slovana pre problémy s testovaním odmietli v plnej miere akceptovať ich výsledky od miestnej spoločnosti Thetis a žiadali o opakované kolo testovania.

 

Výsledkom celej situácie by v prípade potvrdenia pozitívneho testu v druhej výprave zrejme bola kontumácia zápasu v prospech faerského tímu a vypadnutie Slovana z Ligy majstrov. Protokol UEFA hovorí, že v prípade pozitívneho testu na koronavírus sa zápas môže odložiť, ale odohrať sa musí najneskôr 48 hodín od pôvodne plánovaného výkopu (streda o 20:00), teda v tomto prípade najneskôr v piatok. Pôvodne sa malo stretnutie hrať už v stredu, ale keďže v prvej výprave “belasých” sa objavil jeden prípad koronavírusu, po konzultácii s UEFA dostal slovenský šampión možnosť odohrať duel s náhradným tímom v piatok o 18.00 SELČ.

Vo štvrtok dopoludnia preto odletela z Bratislavy na Faerské ostrovy druhá výprava Slovana, v ktorej bolo 16 hráčov. V provizórnom tíme figurovalo sedem členov A-tímu, ktorí neboli v pôvodnej nominácii, doplnili ich deviati juniori. Všetci členovia výpravy sa ešte pred odletom podrobili testom s negatívnym výsledkom. Mužstvo mal viesť z lavičky bývalý slovenský futbalový reprezentant Szilárd Németh, ktorý je asistent rezervy Slovan.

 

Generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

Ešte v piatok dopoludnia niekoľko hodín pred výkopom Slovan na oficiálnom webe sprostredkoval slová generálneho riaditeľa bratislavského klubu Ivana Kmotríka ml. pre RTVS: “Definitíva o osude zápasu ešte stále nepadla. Malo by sa tak stať v priebehu najbližších troch až štyroch hodín. Zatiaľ prebieha všetko podľa štandardného predzápasového protokolu. Práve cestujeme na predzápasovú poradu. Žiaľ, domáci robia všetko pre to, aby sa nehralo.”

Mohlo by vás zaujímať