Domáce Top

ŠKANDÁL! Sťažnosti zákazníkov sa kopia: Hrozný pohľad na obľúbené potraviny

Hrozný pohľad pre spotrebiteľov. Zdroj: TASR / Victoria Jones/PA via AP; FB / Nekŕmte nás odpadom

BRATISLAVA – Zaváraniny sa stali bežnou súčasťou takmer každej kuchyne. Či už ide o tuniaka, mäso alebo obľúbené sladké ovocie. Viacerí spotrebitelia však ostali v šoku, keď kúpili konzervu ich obľúbeného ovocia a to jahôd. Po otvorení totiž zistili, že si asi veľmi nepochutia.

 

Fotografiu konzervy, v ktorej sa mali nachádzať jahody, zverejnila stránka Nekŕmte nás odpadom. Po ich otvorení je však vidieť, že v konzerve sa už jahody nenachádzajú. Respektíve sa rozložili do zvláštnej konzistencie a celé kusy jahôd je tam takmer nemožné nájsť.

Pod príspevkom sa okamžite strhla vlna kritiky na značku Giana, ktorá tieto jahody vyrába. “Gianna nič nekupujte, je to iba bordel,” povedala jedna z komentujúcich. Zareagovať sa rozhodla aj ďalšia. “Vyzerá to ako keby to už raz niekto zjedol. Nechápem, čo to robí ešte v regáloch v supermarketoch. Ako môžu dovoliť toto predávať?? Fakt hrôza!!”

Podobné prípady sa kopia

Ľudia tiež podotkli, že podobných príspevkov je na sociálnych sieťach viac. “Už je to tu po 10000x. Neviem, načo to teda kupujete, keď ste to tu videli, aké to je!!!!!” Upozornila zákazníkov Ivana. Jej tvrdenie potvrdila aj ďalšia komentujúca, “Jahody od tejto značky tu boli už x krát. Ja nechápem načo to kupujete.”

Nám sa podarilo na internete vyhľadať niekoľko prípadov, kedy sa skutočne objavili rovnaké jahody na sociálnych sieťach a taktiež nevyzerali vábne. Pod všetkými príspevkami sa pritom kopili názory, že sa podobná situácia stala aj im. Taktiež kúpili jahody v rovnakom stave. “Podobná skúsenosť, odvtedy Giana nikdy viac,” potvrdila informácie jedna z ich zákazníčok. Pridala sa aj ďalšia “aj mne sa to stalo”.

Spoločnosť sa bráni

V tejto súvislosti sme oslovovili aj výrobcu týchto jahôd s otázkami, ako k niečomu takémuto mohlo dôjsť a čo má spotrebiteľ spraviť, ak takúto potravinu už zakúpil. Pracovníčka zo spoločnosti Goral s.r.o., ktorá nechcela byť menovaná, nám však poslala kritickú odpoveď spolu s fotografiami výrobku. “V prílohe Vám posielam foto náhodne vybraných, aktuálne expedovaných jahôd Giana. Upresňujem, že ide o vysokoobrátkovú položku, ktorá patrí medzi našich top 10 položiek, čo rozhodne svedčí o jej obľúbenosti medzi spotrebiteľmi. K nekalému konkurenčnému boju sa nebudeme vyjadrovať, rovnako k trendu všetko znevažovať na Facebooku – v tomto prípade našu značku a v konečnom dôsledku aj prácu všetkých mojich kolegov. Akékoľvek ďalšie informácie k uvedenému nie sú predmetom medializácie, ale našich interných postupov, korektných obchodných vzťahov, a tiež spolupráce s so štátnymi kontrolnými orgánmi, ktorým naša spoločnosť podlieha.”

Zdroj: Goral s.r.o.
Zdroj: Goral s.r.o.