Politika Domáce

Škandál v parlamente. Poliačik označil Danka za chrapúňa, ten ho vyhodil zo sály

V parlamente dnes bolo veselo. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Predseda Národnej rady (NR) SR a SNS Andrej Danko chce disciplinárne stíhať poslanca Martina Poliačika (nezaradený). Počas utorkového (2. 4.) rokovania ho Danko vykázal zo sály. Ako dôvod uviedol opätovné používanie expresívnych slov.

 

“Upozornil som ho včera, upozornil som ho dnes. Musel som použiť najsilnejší inštitút, ktorý mi rokovací poriadok umožňuje, a to je vykázanie zo sály,” povedal Danko s tým, že v minulosti túto možnosť využil len raz.

Podľa Danka Poliačik nezvládol emócie. Avizoval tiež, že dá podnet na disciplinárne konanie. Na margo slov, ktoré Poliačik použil, Danko uviedol, že nepatria na pôdu NR SR. “Pokiaľ sa mi dovtedy ospravedlní, som pripravený disciplinárne ďalej nekonať,” povedal s tým, že nie je zástancom podobných nástrojov a radšej si veci s ľuďmi vysvetlí. Zdôraznil, že za svojím rozhodnutím vykázať Poliačika z rokovacej siene si stojí.

Ukradnutý zákon a dosluhujúci predseda

Poliačik ako dôvod, pre ktorý ho Danko vykázal z rokovania, uviedol to, že ho pri uvedení zákona v pléne oslovil “vážený, snáď už čoskoro dosluhujúci, predseda parlamentu”. Tvrdí, že vykázaním zo sály mu znemožnil vystúpiť v rozprave k zákonu, ktorý mu “predseda parlamentu ukradol”. “Toto považujem za zneužitie právomocí,” dodal s tým, že si ešte pozrie rokovací poriadok a zváži podanie trestného oznámenia.

Na margo expresívnych slov povedal, že Danka neoznačil za chrapúňa. “Ja som včera povedal, že bez súhlasu predkladateľov zákona zobrať zákon a presunúť ho na koniec schôdze je chrapúnstvo. A povedal som, že takýmto spôsobom sa správa iba chrapúň,” reagoval.

Poliačik tvrdí, že si ctí rokovací poriadok a v momente, ako ho Danko vykázal zo siene, odišiel. Odmieta však rešpektovať človeka, ktorý podľa jeho slov kradne cudzie zákony a nespráva sa v súlade s poslaneckou morálkou. “Odmietam takú prax, aby niekto porušoval pravidlá, robil si, čo chcel, a aby sme mu nemohli povedať, že hádam už čoskoro na svojej stoličke skončí,” dodal.

Urazený Danko

Danko situáciu objasnil len stručne. “Na utorkovom rokovaní poslanec Poliačik hrubo a opakovane narúšal chod rokovania parlamentu, pričom na adresu predsedajúceho použil označenie „chrapúň“. Následne v urážaní predsedu NR SR Andreja Danka pokračoval,” píše sa v tlačovej správe, ktorú novinárom odoslal hovorca predsedu parlamentu Andreja Danka.

Poliačik tvrdí, že mu Danko ukradol zákon. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

“Počas dnešného rokovania naďalej narúšal chod schôdze parlamentu, pokračoval v individuálnych pokrikoch a porušil rokovací poriadok. V dôsledku toho predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko vykázal pána poslanca Poliačika z rokovacej sály a zajtra na neho podá disciplinárny podnet za opätovné neetické správanie sa,” infomoval Tomáš Kostelník.

Galéria
Danko vykázal Poliačika z rokovacej sály. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Zdroj: Glob.sk I David Duducz
Poliačik tvrdí, že mu Danko ukradol zákon. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
navigate_before
navigate_next