Škandalózny americký guvernér skončil: Aféra s milenkou, sexuálne hrátky a vydieranie

MISSOURI – Koniec skúseného politika. Guvernérovi amerického štátu Missouri sa osudným stala aféra s milenkou, ktorú mal navyše zastrašovať a podľa jej slov aj biť. Eric Greitens (43) sa v utorok vzdal funkcie po mnohomesačnom tlaku zo stranu verejnosti a kolegov. Ako guvernér pritom pôsobil iba od januára 2017.

Republikánsky politik však okrem toho čelil aj obvineniu z narušovania súkromia. Kaderníčku, s ktorou mal mimomanželský pomer, totiž mal zastrašovať. A hoci Greitens vo svojom poslednom prehlásení priznal chyby, podľa agentúry AP odmietol priznať porušenie zákona.

Zverejnenie nahej fotky

Bývalá milenka Greitensa obvinila z toho, že sa ju pokúsil vydierať zverejnením jej nahej fotky z obdobia začiatku ich aféry, pokiaľ o ich pomere nebude mlčať, a taktiež z toho, že ju mal napadnúť. Vzťah mal začať v marci 2015, pričom podľa ženy ju politik mal počas ich sexuálneho kontaktu zastrašovať, obmedzovať a biť. Celú aféru pritom odhalil exmanžel Greitensovej milenky.

Eric Greitens s rodinou – Foto: SITA/J.B. Forbes/St. Louis Post-Dispatch

Spoveď ženy je zachytená na páske. „Použil nejakú pásku, neviem, čo to bolo… a pripútal moje ruky k takým kruhom a potom mi dal na oči pásku,“ povedala milenka o styku. Potom jej mal povedať, že nikde nesmie zmieniť jeho meno, inak vraj hrozilo, že jeho fotky budu všade.

Politik bol obvinený už vo februári, následne bol obvinení zbavený. Podľa portálu CBS News však prokuratúra začala nové vyšetrovanie. Greitens, ktorý je otcom dvoch detí, sa k pomeru priznal, že by ženu bil, však odmieta rovnako ako porušenia zákona. Zároveň tvrdí, že ako on, aj jeho rodina majú za sebou „neuveriteľne ťažké“ obdobie.

Foto: SITA/AP/Jeff Roberson, SITA/J.B. Forbes/St. Louis Post-Dispatch

Viac o téme: Eric Greitens

Súvisiace články