Župné voľby Top

Sklamaná Demková. Prečo ju mrzí stiahnutie z kandidátky?

BRATISLAVA – Petra Demková, ktorú stiahla koalícia strán Smer-SD, Most-Híd, Strana zelených, SKOK, SDKÚ a Starostovia a nezávislí kandidáti z kandidátky do regionálnych volieb, chce v budúcnosti kandidovať opäť, ale tak, aby ju už nikto nemohol stiahnuť z kandidačnej listiny.

Ako dnes povedala Demková, ktorá pôsobí ako asistentka nezaradenej poslankyne NR SR Martiny Šimkovičovej, komunálna politike nie je o Amerike ani o Rusku, ani o iných veľkých geopolitických témach. „Preto ma mrzí, že v mojom prípade práve moje vyjadrenia na úplne iné ako komunálne témy slúžili na to, že som bola stiahnutá z kandidátky,“ povedala.

Nemá vraj maslo na hlave

Demková zdôraznila, že nikdy v politike nebola a nemá maslo na hlave. „V kontraste s týmto dodnes pôsobia v politike, či už tej komunálnej, alebo celonárodnej, osoby, ktoré charakterovo zlyhali, klamali, ktoré sa obohatili z verejných zdrojov namiesto toho, aby robili pre ľudí. Títo ľudia aj dnes s drzosťou kandidujú. Títo ľudia však paradoxne nie sú nikým verejne pranierovaní, nikto ich nevyzýva, aby sa vzdali, nikto ich nesťahuje z kandidátky a médiá ich neatakujú,“ vyhlásila Demková.

Z iniciatívy Mosta-Híd stiahla koalícia tento týždeň z kandidačnej listiny kandidátku Petru Demkovú. Tá v regionálnych voľbách kandidovala za poslankyňu vo volebnom obvode Bratislava – Ružinov. „Preslávila” sa obdivnými statusmi k Rusku na sociálnej sieti.

Foto: FB / Petra Demková