Regióny Trnava Top

SKONČIL V PUTÁCH Muž obvinený z vraždy mal doma pripravenú výbušninu

PIEŠŤANY – Po piešťanských uliciach sa medzi nič netušiacimi ľuďmi doteraz pohyboval nebezpečný muž. Trnavským kukláčom sa však tohoto recidivistu podarilo včera zatknúť. Muž je obvinený z obzvlášť závažného zločinu vraždy.

 

Polícia muža vyšetruje pre podozrenie z vraždy, ktorá sa stala v septembri minulého roku. “V garáži rodinného domu v obci Sokolovce mal 39-ročný muž viacerými ranami dobodať svojho 38-ročného kamaráta. Jednou z vyšetrovateľských verzií bola aj možná sebaobrana, keďže poškodený ho mal napadnúť baseballovou palicou,”informovala polícia na sociálnej sieti.

Domácky zhotovená výbušnina bude podrobená policajnej expertíze.
Zdroj: FB Polícia Trnavský kraj

Počas vyšetrovania dostali piešťanskí policajti echo, že muž si mal doma vyrobiť bombu. “Policajný tím muža zadržal v meste Piešťany. Pyrotechnici zaistili vzápätí v obci Sokolovce podozrivý valcovitý predmet, ktorý bol naplnený neznámou prachovou náplňou. Ten bude zaslaný na expertízne skúmanie do Bratislavy,” doplnila polícia.

Podozrivý predmet policajti odhalili v mužovom dome.
Zdroj: FB polícia Trnavský kraj

Muž si skutkom poriadne zavaril. K údajnej vražde mu pribudlo aj obvinenie pre zločin nedovoleného ozbrojovania. Vyšetrovateľka muža obvinila z obzvlášť závažného zločinu vraždy a podala návrh na jeho väzobné stíhanie. Po dokázaní viny ho súd môže poslať do väzenia na 15 až 20 rokov. V prípade podozrivého predmetu začal vyšetrovateľ trestné stíhanie pre zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Za tento skutok zákon ukladá trest odňatia slobody na tri až osem rokov.