Župné voľby Top

Škultéty chce v Trenčíne urobiť všetko pre alternatívu voči Baškovi

TRENČIANSKE TEPLICE – Najväčšiu podporu voličov spomedzi kandidátov na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja má podľa prieskumu agentúry MVK terajší predseda Jaroslav Baška, ktorý by získal 40,6 % hlasov voličov.

Na druhom mieste je s odstupom Štefan Škultéty (19,1 %) a na treťom Renáta Kaščáková (13,2 %). Všetci ostatní kandidáti dosiahli v prieskume koncom septembra menej ako päť percent hlasov voličov. Škultéty chce urobiť všetko pre to, aby vo voľbách 4. novembra existovala voči súčasnému predsedovi reálna alternatíva.

Rokovania zatiaľ neprebehli

,,Všetci tí, čo volia iného kandidáta ako terajšieho župana, chcú určite zmenu v Trenčianskom samosprávnom kraji. Bolo by najlepšie, keby sa tie percentá spojili do jedného balíka,“ povedal k výsledkom prieskumu Škultéty.

Rokovania s Kaščákovou ani s inými kandidátmi o prípadnom spojení síl zatiaľ neboli. Škultéty dodal, že do volieb sú ešte tri týždne, počas ktorých je priestor na zvýšenie šancí na reštart kraja. On osobne začína každé ráno terénnou kampaňou na autobusových a železničných staniciach v kraji, kde sa stretáva s občanmi.

Ďalší kandidáti

O hlasy voličov sa v sobotu 4. novembra budú v Trenčianskom kraji uchádzať terajší predseda Jaroslav Baška (Smer-SD, SNS, Most-Híd, Strana zelených), právnička Petra Hajšelová (Sme rodina-Boris Kollár), poslankyňa Národnej rady SR Renáta Kaščáková (Sloboda a Solidarita, OĽaNO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska), ochranárka Nora Pániková (Strana zelených Slovenska), primátor Trenčianskych Teplíc Štefan Škultéty (NEKA), podnikateľ Igor Valko (Nový parlament) a doktorand Ferdinand Vavrík (NEKA).

Foto: SITA