Zahraničné Spoločnosť

Skupina U2 prispela sumou 10 miliónov eur na boj proti koronavírusu

Skupina U2 prispela sumou 10 miliónov eur na boj proti koronavírusu. Zdroj: TASR / AP

DUBLIN – Írska rocková skupina U2 sa rozhodla prispieť sumou desať miliónov eur na pomoc v boji proti šíreniu nového koronavírusu v Írsku. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA s odvolaním sa na miestne médiá.

 

Tieto peniaze sa použijú na podporu zdravotníkov a získanie zdrojov či na nákup osobných ochranných prostriedkov pre personál pracujúci v prvej línii.

Podľa televízie RTÉ niektoré zdravotnícke vybavenie financované skupinou s frontmanom Bonom už dorazilo na letisko v Dubline.

Na kampani zameranej na získanie zdravotníckeho materiálu, ktorú realizovali letecké spoločnosti Avolon a Aer Lingus, sa podieľali aj ďalšie spoločnosti.

Írsky premiér Leo Varadkar toto ich úsilie ocenil. “Vláda objednala dodávku osobných ochranných prostriedkov, ktorá by za normálnych okolností stačila na 13 rokov. Napriek tomu je vítaná každá pomoc zo strany súkromného sektora a širokej verejnosti,” napísal na Twitteri.

Skupina U2 sa už roky zapája do viacerých sociálnych a politických projektov.

Podľa oficiálnych údajov v Írsku doteraz zaznamenali takmer 6000 pozitívnych prípadov nákazy, pričom na ochorenie COVID-19 zomrelo 235 ľudí.