Slováci, POZOR! Až 3 veľké BANKY upozorňujú na dlhé ODSTÁVKY: Vieme, kedy NEZAPLATÍTE online ani KARTOU 

SLOVENSKO – Až tri veľké banky hlásia odstávky svojich služieb. Ich klienti sa musia pripraviť na obmedzenia elektronických služieb, ktoré potrvajú viacero hodín.

VÚB banka na svojom webe upozorňuje svojich klientov na obmedzenia online bankovníctva v noci z piatka 21.6. na sobotu 22.6. v čase od 00:00 do 7:00, kedy prebehne plánovaná technická odstávka online bankovníctva z dôvodu zlepšovania a skvalitňovania služieb. „Za obmedzenia sa ospravedlňujeme a ďakujeme za dôveru a trpezlivosť,“ odkazuje banka svojim klientom.

Odstavia internet banking aj aplikáciu

Aj Poštová banka upozorňuje na svojom webe na plánovanú odstávku elektronického bankovníctva. Nebude fungovať Mobilná aplikácia ani Internet banking. Odstávka sa uskutoční podobne ako v prípade VÚB v noci z piatka 21.6. na sobotu 22.6., v čase od 22:00 do 6:00. „Ak potrebujete poslať platby alebo vybaviť iné záležitosti, naplánujte si ich vopred,“ upozorňuje banka svojich klientov.

Kartou na internete nezaplatíte

Kartou na internete nezaplatíte ak máte účet v mBank. Táto banka má odstávku svojich systémov naplánovanú na nedeľu 23.6. v čase od 2:30 do 9:00. V uvedenom čase nebudú dostupné služby internet banking, mobilná aplikácia, platby kartou na internete (ak je vyžadované potvrdenie platby v mobilnej aplikácii alebo pomocou SMS), SMS, mLinka a systém žiadostí o produkty.

Dobrou správou je, že platby kartou na termináloch v obchodoch a výbery z bankomatov budú fungovať bez obmedzení.

„Ak máte po ukončení odstávky problém s prihlásením do internet bankingu, vyčistite vyrovnávaciu pamäť prehliadača (tzv. cache) stlačením klávesy F5, resp. kombináciou kláves CTRL+F5, alebo vymažte cookies vo vašom prehliadači,“ radí klientom banka.

Viac o téme: banky, mBank, odstávka, Poštová banka, VÚB

Súvisiace články