Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Slováci prichádzajú o OBĽÚBENÉ televízne programy! Čo sa deje? TOTO by ste mali vedieť

Diváci prišli o viaceré české programy. | ZDROJ: Unsplash

BRATISLAVA – Mnohí zákazníci telekomunikačného operátora Orange ostali v posledných dňoch nemilo prekvapení. Z ponuky programov náhle zmizlo až 9 českých staníc. Tejto téme sa ako prvý venoval portál Živé.sk. Oslovili sme ďalších operátorov, ktorí nám prezradili svoje plány.

 

Diváci, ktorí využívajú televíziu od Orangeu, prišli od pondelka 20. februára o nasledovné české televízne stanice: Prima Cool, Prima Zoom, Prima Max, Prima Krimi, Prima Love, Prima Star, ČT Šport, ČT Art/Dětem a CNN Prima News. Zaujímalo nás, prečo k tomuto rozhodnutiu došlo. “Podnetom bola výzva spoločnosti Markíza-Slovakia s. r. o, a spoločnosti Slovenská produkčná, týkajúca sa práv na šírenie niektorých programov vysielaných na týchto staniciach na území Slovenskej republiky. Výzvu obdržali všetci operátori na Slovensku,” prezradila pre Regióny Alexandra Piskunová, hovorkyňa Orange Slovensko.

Spoločnosť Slovenská produkčná zastupuje TV JOJ vo výrobno-riadiacich procesoch. To znamená, že za celou touto zmenou stoja dve najväčšie komerčné slovenské televízie – TV Markíza a TV JOJ.

Zákazníci Orangeu prišli o obľúbené české programy. | ZDROJ: Facebook/Prima

Pod príspevkami na sociálnej sieti operátora sa kopia sťažnosti a nespokojné komentáre zákazníkov. Ľudia sú znechutení a rozhorčení a od Orangeu žiadajú nižšiu faktúru alebo vytvorenie samotného balíčka s českými programami. Taktiež premýšľajú nad tým, že radšej prejdú ku konkurencii. Zaujímalo nás, akým spôsobom chce Orange bojovať proti odlevu svojich klientov.

“Ako kompenzáciu Orange automaticky a bezplatne zákazníkom sprístupňuje až do konca roka prémiový balík Discovery Extra, ktorý štandardne stojí 1,50 € mesačne. V ponuke Orange TV aj naďalej ostávajú ČT1, ČT2, ČT 24, 3 stanice Barrandov, Prima Plus a Nova International,” dodala hovorkyňa operátora.

Čo na to ďalší slovenskí operátori?