Slováci prichádzajú o OBĽÚBENÉ TV programy! Šokujúce NOVÉ zistenie: Markízu a JOJ-ku prešetrujú, čo na to televízie?

BRATISLAVA – Slovenské komerčné televízie Markíza a JOJ poslali výzvu telekomunikačným operátorom ohľadom práv na šírenie niektorých programov. V dôsledku toho Orange pristúpil k odstráneniu deviatich českých televíznych staníc zo svojej programovej ponuky. Teraz ich prešetruje Protimonopolný úrad SR. Ako prvý na túto tému upozornil portál Živé.sk.

Zákazníci operátora Orange prišli v pondelok 20. februára o 9 českých programov – Prima Cool, Prima Zoom, Prima Max, Prima Krimi, Prima Love, Prima Star, ČT Šport, ČT Art/Dětem a CNN Prima News. “Podnetom bola výzva spoločnosti Markíza-Slovakia s. r. o, a spoločnosti Slovenská produkčná, týkajúca sa práv na šírenie niektorých programov vysielaných na týchto staniciach na území Slovenskej republiky. Výzvu obdržali všetci operátori na Slovensku,” prezradila Alexandra Piskunová, hovorkyňa Orange Slovensko.


Slováci prichádzajú o OBĽÚBENÉ televízne programy! Čo sa deje? TOTO by ste mali vedieť


Protimonopolný úrad SR televízie prešetruje

Viacerí nespokojní zákazníci poukazovali na to, že takéto správanie je protimonopolné a porušuje hospodársku súťaž. Oslovili sme preto Protimonopolný úrad Slovenskej republiky, ktorý sa touto situáciou zaoberá. „Protimonopolný úrad SR (PMÚ SR) prijal viacero podnetov týkajúcich sa konania uvedených podnikateľov. PMÚ SR začal voči nim prešetrovanie vo veci možného porušenia ustanovení zákona o ochrane hospodárskej súťaže. K danej problematike sa PMÚ SR v tomto štádiu prešetrovania nemôže bližšie vyjadriť,“ uviedla pre Regióny Adriana Oľšavská, hovorkyňa Protimonopolného úradu.

Ak sa ukáže, že televízie Markíza a JOJ nekonali v súlade so zákonom, neminú ich sankcie. „V prípade preukázania porušenia ustanovení zákona o ochrane hospodárskej súťaže hrozí podnikateľom pokuta do výšky 10 % z ich obratu za predchádzajúce účtovné obdobie,“ dodala hovorkyňa.

Pokračovať na ďalšej strane

Viac o téme: Protimonopolný úrad, rušenie programu, TV Joj, TV Markíza

Súvisiace články