Politika Domáce Top

Slováci sú lepší, než tvrdia politici: Fašisti prehrali, hovorí Štefunko

BRATISLAVA – Na Slovensko sa vrátila nádej a voľby do VÚC ukázali, že zmena k lepšiemu je možná. “Slováci sú lepší, než sa nám niektorí politici snažia nahovoriť. Fašisti skončili s dvoma poslancami na celom Slovensku. Starí harcovníci Smeru stratili svoje bašty. Dnes je môj hlavný pocit optimizmus a nádej,” uviedol líder hnutia progresívne Slovensko Ivan Štefunko v tlačovej správe, ktorú poskytol Martin Dubéci. Štefunko bol podporiť víťaza v Banskobystrickom kraji Jána Luntera.

“Včera sa tu odohral súboj o dušu našej krajiny. Demokratické sily zvíťazili na celej čiare – najmä zásluhou Jána Luntera a jeho tímu. Od začiatku sme verili jeho prístupu k politike. Verili sme jeho príbehu, jeho kvalitnému týmu aj jeho programu. Ukázalo sa, že presne toto je cesta, ktorá pritiahne voličov k voľbám,” uviedol s tým, že toto je aj prístup, na ktorom stojí Progresívne Slovensko.

Výsledky volieb podľa Štefunka ukázali, že ľudia chcú zmenu. Smer-SD sa už podľa neho nemôže spoliehať na to, že jeho voliči prídu k urnám automaticky a všetky kauzy im odpustia. “Dúfam, že po dnešku ľudia viac uveria v seba a lepšiu budúcnosť. Poďme pretaviť túto pozitívnu energiu na jasnú alternatívu voči Smeru a tradičným politikom vládnej koalície, ktorí už nemajú krajine čo ponúknuť,” uviedol.