Slovák zaútočil na moslimov. Prokurátor podal obžalobu na súd

BRATISLAVA – Po prvý raz podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) obžalobu na súd z pokusu o vraždu z osobitného extrémistického motívu. „Prokurátor ÚŠP podal 3. júla obžalobu na Špecializovaný trestný súd v Pezinku na Michaela D., obvineného z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu, prečinu násilia proti skupine obyvateľov, prečinu výtržníctva, prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia,“ informovala vo štvrtok TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

 

Ako ďalej priblížila, Michael D. v decembri minulého roka v Banskej Bystrici vošiel do priestorov bistra kebabu, kde sa nachádzala aj turecká štátna vlajka. Okrem hostí boli v bistre tri osoby tureckej a albánskej národnosti, ktoré boli aj moslimského vierovyznania. Obvinený bol pod vplyvom alkoholu, správal sa hlučne a agresívne, udieral rukami do zariadenia a kričal vyhrážky voči moslimom.

„Incident vyústil do fyzickej konfrontácie s hosťami bistra a personálom. Proti jeho vôli bol z priestorov bistra vyvedený von na ulicu. Po krátkej chvíli sa už s nožom v ruke snažil vrátiť späť cez dvere, ktoré jeden zo zamestnancov zamkol. Po krátkom čase, keď vyšla pred bistro jeho zamestnankyňa, vyšiel spoza stĺpa, za ktorým sa schovával a nožom – loveckou dýkou približne s 15-centimetrovou čepeľou – ju silno bodol do tváre. Kolegovi sa podarilo vtiahnuť ju naspäť do bistra,“ objasnila hovorkyňa ÚŠP.

Poškodenej spôsobil stredne ťažké poranenie, pričom išlo o život ohrozujúci útok nožom

Viac o téme: Banská Bystrica, bistro, bistro kebab, čepeľ, extrémistický motív, Jana Tökölyová, lovecká dýka, Michal D., moslim, pokus o vraždu, prokurator, Špecializovaný trestný súd v Pezinku, turecká štátna vlajka, ÚŠP, útok, vyhrážka moslimom

Súvisiace články