Spoločnosť Domáce Šport

Slovan nastúpi proti Nitre bez divákov. Dôvodom sú výtržnosti v derby s Trnavou

Zdroj: Glob.sk / David Duducz

BRATISLAVA – Futbalisti ŠK Slovan Bratislava odohrajú sobotné domáce stretnutie 10. kola Fortuna ligy proti Nitre pred prázdnymi tribúnami. Úradujúci majster musí navyše zaplatiť pokutu 10-tisíc eur. Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) ho potrestala za hrubé násilné správanie divákov počas derby so Spartakom Trnava v 8. kole FL.

 

Medzi previneniami sa uvádzajú vulgárne pokriky, hrubé urážky SFZ a prezidenta SFZ, použitie pyrotechniky, s následným spôsobením požiaru, vhodenie plastových pohárov a papierov na hraciu plochu, s následným prerušením stretnutia a vbehnutie divákov domácich na ihrisko, s následným napadnutím hráča.

Disciplinárka vytkla Slovanu nedostatočnú organizáciu, ktorá mala za následok umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky, hromadného vniknutia divákov na ihrisko a dopustenie fyzického napadnutia hráča divákom.

Okrem uzavretia štadióna a pokuty uložila “belasým” ochranné opatrenie, spočívajúce vo zvýšení počtu členov usporiadateľskej služby v sektore C na domáce stretnutia.

Podľa pravidiel SFZ sa môžu na sobotnom zápase s Nitrou zúčastniť deti do 15 rokov v sprievode 1 dospelej osoby na 10 detí a funkcionárov klubov, v počte 30 osôb, uvádza sa v správe DK SFZ.

Klub apeluje na fanúšikov

K trestu sa následne vyjadril aj samotný klub. V stanovisku, ktoré poslal portálu Glob.sk sa okrem iného píše, že “rovnako ako pri rozhodnutiach UEFA, aj v tomto prípade apelujeme na všetkých priaznivcov Slovana, aby sa do budúcna vyhli prejavom, ktoré sa udiali na derby. Ako sme už spomenuli, dvom jednotlivcom, ktorí vybehli zo sektora na hraciu plochu, bude udelený doživotný zákaz vstupu na zápasy ŠK Slovan. Rovnako prebieha identifikácia tých jednotlivcov, ktorí hádzali predmety na hraciu plochu, pričom budú tiež potrestaní v podobe zákazu navštevovať zápasy ŠK Slovan. Držiteľom permanentiek a fanúšikom, ktorí mali zakúpené vstupenky na stretnutie s Nitrou, sa ospravedlňujeme za spôsobené nepríjemnosti.”