Spoločnosť Regióny Koronavírus Domáce Top

Slovensko má ďalších 40 nakazených. Otestovali pritom viac ako tisíc pacientov

Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Na Slovensku v sobotu (22. 8.) pribudlo 40 nakazených novým koronavírusom, ich doterajší celkový počet stúpol na 3356. Pozitívne vzorky odhalili z 1723 testov, ktoré sa v sobotu urobili. Z ochorenia sa vyliečil ďalší pacient, nepribudlo žiadne úmrtie. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid19.nczisk.sk.

 

Ministerstvo zdravotníctva spresnilo, že pozitívne testovaných bolo v sobotu 28 mužov a 12 žien vo veku od 1 do 59 rokov v okresoch Bratislava (12), Michalovce (11), Trenčín (4), Piešťany (2), Nitra (2), Humenné (1), Košice (1), Malacky (1), Myjava (1), Považská Bystrica (1), Prešov (1), Trebišov (1), Trnava (1) a Vranov nad Topľou (1).

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na sociálnej  sieti napísal, že potvrdené prípady ochorenia COVID-19 za sobotu sú zväčša identifikované ako aktívne dohľadané kontakty potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 z lokalizovaných a monitorovaných ohnísk nákazy. “Rovnako sú zaznamenané aj importy zo zahraničia, v niektorých prípadoch sa ešte uskutočňuje epidemiologické vyšetrovanie,” dodala hovorkyňa ÚVZ Dáša Račková. Uistila, že epidemiológovia prijímajú všetky potrebné protiepidemické opatrenia. “Naďalej pokračujú v aktívnom dohľadávaní kontaktov. Pozitívne osoby sú v domácej izolácii, rovnako aj ich kontakty, ktorým je nariadené testovanie na ochorenie COVID-19,” potvrdila hovorkyňa.

V nemocniciach je hospitalizovaných 61 ľudí, z nich potvrdené ochorenie COVID-19 má 41 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú štyria pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú traja. V sobotu pribudol jeden vyliečený pacient. Z ochorenia sa tak doteraz zotavilo 2148 pacientov. Aktívnych prípadov je 1175. Počas soboty nepribudlo žiadne úmrtie pacientov na nový koronavírus, Slovensko naďalej eviduje 33 prípadov. Doteraz bolo vykonaných 312 822 laboratórnych vyšetrení na nový koronavírus.