Zahraničné Domáce

Slovensko má ďalšieho veľvyslanca v Spojených štátoch. Je ním tento muž

Zdroj: TASR / Pavol Zachar

WASHINGTON – Americký prezident Donald J. Trump prijal v pondelok v Bielom dome vo Washingtone nového slovenského veľvyslanca v USA Ivana Korčoka. Rezort slovenskej diplomacie o tom informoval v utorok sociálnej sieti Facebook.

Korčok americkému prezidentovi odovzdal poverovacie listiny a stal sa tak siedmym mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Slovenskej republiky v Spojených štátoch.

V Spojených štátoch bude podľa svojich slov presadzovať zahraničnopolitické, bezpečnostné a ekonomické záujmy Slovenska rozvojom spolupráce v mnohých oblastiach.

 “Ako zástupca Slovenska sa budem usilovať o naplnenie tejto spolupráce podporou politickej a odbornej diskusie, obchodných a investičných vzťahov, kultúrnych projektov a budovaním vzťahu s našimi krajanmi, ktorí už vyše storočie prispievajú k rozvoju americkej spoločnosti,” povedal Korčok.

Ivan Korčok pred odchodom do USA pôsobil vo funkcii štátneho tajomníka rezortu diplomacie a vo funkcii veľvyslanca v USA vystriedal Petra Kmeca, ktorý v tejto funkcii pôsobil od roku 2012.