Koronavírus Domáce

Slovensko pomôže Taliansku. Vypraví im humanitárnu pomoc

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – Slovensko vypraví v pondelok o 16.00 h z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave humanitárnu pomoc Taliansku na podporu boja proti pandémii nového koronavírusu. TASR o tom informovali z tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

 

Slovensko poskytne Taliansku 300.000 chirurgických rúšok a 500 litrov dezinfekčného koncentrátu. “Humanitárna pomoc Taliansku je dôležitým gestom solidarity a jasným vyjadrením proeurópskej orientácie novej slovenskej vlády. Taliansko je v rámci Európskej únie (EÚ) najpostihnutejšie pandémiou s najvyšším počtom obetí – k pondelku je to 23.660 a smrtnosť, teda podiel mŕtvych na celkovom počte nakazených, dosahuje takmer 13 percent,” spresnil rezort slovenskej diplomacie.

Poskytnutie humanitárnej pomoci je podľa MZVaEZ SR úzko koordinované s ministerstvom vnútra a ministerstvom zdravotníctva a nepredstavuje ohrozenie materiálnych potrieb SR v boji s pandémiou. Humanitárna pomoc SR je taktiež zaregistrovaná v Koordinačnom centre EÚ pre reakcie na núdzové situácie (ERCC), ktoré uhradí značnú časť prepravných nákladov SR.