Slovensko sa musí pripraviť na dosahy klimatickej krízy

SLOVENSKO – Slovenská republika sa musí podľa mimoparlamentného Progresívneho Slovenska pripraviť na dosahy klimatickej krízy. Pomôcť má zvýšenie rozlohy zelene, efektívnejší vodný manažment či lepšia cirkulácia vzduchu.
 

 

„Extrémne horúčavy spôsobujú v Európe desiatky tisíc predčasných úmrtí ročne. Klimatickú krízu stále vieme zmierniť, musíme sa však pripraviť na jej dosahy,“ povedala členka predsedníctva PS Tamara Stohlová s tým, že asi milión ľudí na Slovensku žije v oblastiach, ktoré sú najkritickejšie práve z hľadiska ohrozenia horúčavami.
„Jedným z cieľov PS je do konca volebného obdobia v roku 2027 v mestách a v obciach vysadiť najmenej 100.000 drevín, z toho najmenej 50.000 stromov,“ dodal člen predsedníctva hnutia a podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja pre životné prostredie Michal Sabo. Hovorí tiež o potrebe pomoci obciam a mestám špecifikovať podmienky ich územného rozvoja, aby vedeli chrániť ľudí a majetky pred predpokladanými negatívnymi dôsledkami zmeny klímy.

Viac o téme: exgtrémne horúčavy, horúčavy, klimatická kríza, klimatická zmena, zmeny počasia

Komentáre k článku

Momentálne nie je pridaný žiadny komentár
Pridajte komentár

Súvisiace články