Slovenskom otriaslo ďalšie úmrtie. Navždy nás opustil popredný slovenský ekonóm Peter Baláž

BRATISLAVA – Slovensko opustil ďalší velikán. Vo veku 64 rokov zomrel známy ekonóm a profesor Peter Baláž. Trhlinu v srdci tak zanechal nielen rodine a kolegom, ale aj súčasným či bývalým politikom. Peter Baláž v minulosti radil mnohým členom vlády, bankám, členom dozorných a vedeckých rád ako na domácej, tak aj zahraničnej scéne. Informáciu priniesol Denník N.

 

Peter Baláž vyučoval na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Na Obchodnej fakulte pôsobil 41 rokov a viedol tiež Katedru medzinárodného obchodu. Jej dekanom sa stal v rokoch 1990 až 1997. Už v roku 1994 pôsobil ako poradca vtedajšej ministerky financií Brigity Schmögnerovej. Ako roky plynuli, stal sa poradcom viacerých inštitúcií. Za vlády Mikuláša Dzurindu radil bývalému ministrovi hospodárstva Ľubomírovi Harachovi. Jeho cenné rady počúval aj ďalší bývalý šéf rezortu hospodárstva Juraj Miškov.

Za profesorom smúti aj guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír. „Opustil nás priateľ, mentor, učiteľ, expert na medzinárodný obchod, profesor Ekonomickej univerzity v Bratislave. Veľké ďakujem za všetko,“ povedal pre médiá Kažimír.

Petra Baláža sme tiež mohli poznať ako experta na medzinárodné podnikanie. V posledných rokoch sa stal jedným z najcitovanejších odborníkov na oblasť Číny a Európskej únie. ”S Petrom Balážom som mal česť roky spolupracovať. Bol to jeden z najväčších slovenských expertov na medzinárodné ekonomické vzťahy,“ uviedol pre TASR zástupca výkonného riaditeľa Slovenského plynárenského a naftového zväzu Richard Kvasňovský.

Viac o téme: banky, Čína, dekan, ekonóm, Európska únia, expert, Juraj Miškov, medzinárodné podnikanie, Mikuláš Dzurinda, minister hospodárstva, opustil, Peter Baláž, Peter Kažimír, politici, poradca, profesor, rady, Slovensko, smrť, úmrtie

Súvisiace články