Politika Domáce Voľby Parlamentné voľby

Sľubovanú mimoriadnu schôdzu parlamentu pár dní pred voľbami kritizuje aj ZMOS

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) nesúhlasí so zvolaním 58. mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej chcú poslanci vládnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer – SD) schvaľovať zavedenie dvojnásobných rodinných prídavkov od roku 2021 a zavedenie 13. dôchodku od decembra 2020. V tlačovej správe, ktorú agentúre SITA zaslal ústredný riaditeľ kancelárie ZMOS-u Michal Kaliňák, to uviedol predseda združenia Branislav Tréger.

 

ZMOS konštatuje, že zvolanie mimoriadnej schôdze považuje za hazard s dôverou aj budúcnosťou Slovenska. „ZMOS ako sociálny partner nesúhlasí s tým, aby boli predmetom rokovania najvyššieho zákonodarného zboru 12 dní pred riadnymi parlamentnými voľbami zákony, ktoré majú preukázateľné výrazné ekonomické dopady na stabilitu verejných financií a štátneho rozpočtu,“ povedal Branislav Tréger.

Zároveň upozorňuje, že pred každými komunálnymi voľbami aktívne komunikuje s mestami a obcami, aby tesne pred voľbami, teda v období pred ustanovujúcim rokovaním zastupiteľstiev, neprijímali rozhodnutia so zásadnými ekonomickými, hospodárskymi a sociálnymi dopadmi na samosprávy. Združenie je preto prekvapené, že takáto situácia nastáva na úrovni vlády Slovenskej republiky a parlamentu.

ZMOS je záujmovým združením právnických osôb, ktoré v súčasnosti združuje vyše 96 percent všetkých obcí na Slovensku. Organizácia so sídlom v Bratislave bola založená v roku 1990.