Domáce Politika Top

Smer reaguje na obvinenia, tvrdenia Hlávkovej vraj nie sú pravdivé

BRATISLAVA – Agentúra Evka sa nikdy nepodieľala na predvolebných kampaniach, ani na programe snemov strany Smer – sociálna demokracia. Stručné stanovisko agentúre SITA poskytol tlačový odbor strany.

Reagujú tak na obvinenia bývalej zamestnankyne ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Zuzany Hlávkovej, ktorá v pondelok na tlačovej konferenciu uviedla, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Európskej únii (SK PRES) boli predražené. MZV jej obvinenia odmietlo.

Problémová agentúra

Hlávková tvrdí, že projekty sa začali meniť po príchode mediálnej poradkyne Zuzany Ťapákovej na ministerstvo. Galavečer na ktorom predstavili logo k SK PRES, stál podľa Hlávkovej viac ako 300-tisíc eur, pričom podľa jej slov zákazku mala dostať práve Agentúra Evka, ktorá sa podľa Hlávkovej podieľala aj na príprave snemu sociálnych demokratov v Nitre.

Exzamestnankyňa takisto tvrdí, že stúpli náklady aj na otvárací koncert pre verejnosť. Pôvodný rozpočet 20-tisíc eur narástol na približne 120-tisíc, tvrdí Hlávková. Organizátor otváracieho koncertu Matej Drlička odmieta, že by tento štát okradol, tvrdí, že suma za otvárací koncert bola ešte vyššia, ale pokryl to aj z iných zdrojov ako len od ministerstva.

Foto: SITA