Domáce

Smer-SD ešte nevie, ako bude postupovať pri Borisovi Kollárovi

Ladislav Kamenický. Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

BRATISLAVA – Opozičný Smer-SD zatiaľ nepovedal, ako bude postupovať v prípade predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina), ktorého vládna strana Za ľudí žiada o odchod z funkcie predsedu parlamentu pre jeho diplomovú prácu.

“Počkáme si, či sa s tým vysporiada koalícia sama,” uviedol v nedeľu v diskusnej relácii TA3 V politike poslanec Ladislav Kamenický (Smer-SD). Smer-SD má o tom hovoriť na pondelkovom (29. 6.) poslaneckom klube. Kollár už niekoľko dní čelí podozreniu z plagiátorstva. Kritizuje ho opozícia aj niektorí koaliční kolegovia. Za ľudí trvá na jeho odchode z funkcie šéfa parlamentu. Koaličné strany OĽaNO a SaS si pozvali Kollára na rokovanie svojich klubov, ktoré budú počas týždňa. V pondelok má o tejto téme hovoriť koaličná rada.

Kollár cez týždeň povedal, že titul získal legálne, ospravedlnil sa tým, ktorých urazil, odchod z pozície neohlásil, oznámil, že v politike titul používať nebude, keďže nechce dávať zámienky na kritiku koalície. Podľa medializovaných informácií mal šéf parlamentu vo svojej záverečnej práci skopírovať niekoľko strán z publikácie svojho školiteľa, pod ktorého vedením diplomovku písal. Titul Kollárovi podľa súčasného zákona nemožno odobrať, čo potvrdil aj minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Ten chce preto do budúcna meniť zákon.