Politika Domáce Top

Smerák Blaha vysmial sulíkovcov: Nahlas pomenoval to, čo sa len šepká!

BRATISLAVA – Konflikt v strane Sloboda a Solidarita, ktorý sa rozhorel začatím boja o predsednícku stoličku medzi Richardom Sulíkom a Jozefom Mihálom, zaujal aj smeráckeho poslanca Ľuboša Blahu. Ľavicový politik si vo svojom statuse vychutnal predovšetkým lídrov strany.

“Podržtaška Sulíka Galko sa už do nešťastníka Mihála pustil za to, že si vôbec dovolil kandidovať – no proste, liberál na pohľadanie!” posmešne reaguje Blaha na pondelkový status Ľubomíra Galka a dodáva: Si len predstavte, že toto by nám vládlo na čele osemkoalície spolu s Matovičom a jeho extrémne kompaktným klubom.”

Na ilustráciu situácie u liberálov Blaha použil nemecké politické strany. “Mihál je FDP, Sulík je AfD a Galko je NPD. Jeden je pravicový liberál, druhý je xenofóbny populista a tretí je čistá krajná pravica. A Galko sa bojí, že Mihál posunie SaS – chyťte sa niečoho – doľava! Mihál! Doľava! Salvy smiechu!” nešetril iróniou.

“Preňho pravica znamená, že sa chce ďalej kamarátiť s Kotlebom, vyhrážať sa oponentom kandelábrami a chvieť sa rozkošou pri predstave fyzického násilia v parlamente…” štipľavo okomentoval Galkovo správanie. Taktiež poďakoval slovenským liberálom za to, že sú neutíchajúcim zdrojom zábavy. “Sulík, Mihál, Galko – spoločné majú len to, že ani jeden nemá nič spoločné s európskym progresívnym liberalizmom. Nuž, tešme sa na “ihren Kampf”,” nezabudol si ľavičiar rypnúť na záver.

Status Ľuboša Blahu
Status Ľuboša Blahu

Zdroj: ph, Foto: SITA, FB / Lubos Blaha