Regióny Banská Bystrica Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel bývalý prezident KOZ a exprimátor Banskej Bystrice Ivan Saktor

BANSKÁ BYSTRICA – Vo veku 66 rokov zomrel niekdajší prezident Konfederácie odborových zväzov (KOZ) a exprimátor Banskej Bystrice Ivan Saktor. V stredu 28. júla 2021 neskoro večer podľahol dlhej ťažkej chorobe. Informáciu ako prvá priniesla RTVS , ktorej to uviedol rodinný príslušník zosnulého.

Rodák z Lučenca Saktor sa v odboroch angažoval od roku 1991 a v rokoch 1996 až 2006 bol prezidentom KOZ. V decembri 2006 ho zvolili za primátora Banskej Bystrice, ktorým bol do roku 2010. V apríli 2017 oznámil svoju kandidatúru na predsedu Banskobystrického kraja, koncom októbra sa však svojej kandidatúry vzdal.

Na snímke Ivan Saktor
Foto: TASR

Ľútosť nad úmrtím bývalého primátora Banskej Bystrice Ivana Saktora vyjadril vo štvrtok ráno aj súčasný primátor Ján Nosko. „Za posledné roky sme sa u mňa v kancelárii stretli niekoľkokrát. Hoci bolo zjavné, že bojuje s náročnou chorobou, vždy vedel s úsmevom sebe vlastným rozprávať o svojich ďalších plánoch a víziách. V mene všetkých Banskobystričanov vyjadrujem smútiacej rodine a známym úprimnú sústrasť,“ reagoval Nosko na sociálnej sieti. Kondolenčná listina na vyjadrenie sústrasti pozostalým bude umiestnená vo vstupnej hale mestského úradu v Banskej Bystrici na ulici Československej armády 26. a vo foyer historickej Radnice na ulici Námestí SNP 1.