Regióny Prievidza Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel dlhoročný riaditeľ našej najobľúbenejšej zoo

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay

BOJNICE – Vo veku 82 rokov zomrel riaditeľ obľúbenej bojnickej zoo Ing. Pavel Mihálik CSc.. Neuveriteľných sedemnásť rokov sa staral o jednu z najobľúbenejších zoo na Slovensku. Informuje o tom ZOO Bojnice na sociálnej sieti.

 

Mihálik nastúpil do funkcie riaditeľa ZOO Bojnice už v roku 1971. Počas svojho obdobia do zoo priniesol mnoho štandardov, ktoré prilákali návštevníkov. Ako uviedla bojnicka zoo na svojej sociálnej sieti, Mihálik do nej “priniesol množstvo nových a moderných štandardov, ktoré zostali v praxi zaužívané dodnes. Jeho prioritnou ambíciou bolo pestovanie lásky k prírode a jej ochrane.”

“Po svojom nástupe spracoval projekt na renovácie chovných priestorov a výstavbu nových maštalí pre kopytníky. Zaviedol systém na nákup, či výmenu zvierat a začiatkom osemdesiatych rokov stál za otváraním prvého pavilónu slonov,” informovala ZOO Bojnice na sociálnej sieti.

Pozitívne ovplyvnil aj edukačné procesy, “založil veľmi populárnu zooškolu, ktorá je dodnes vyhľadávanou v rámci všetkých vekových kategórii. Najmä vďaka tomu si vyslúžil rezortné vyznamenanie Vzorný pracovník kultúry.”

Zoo Bojnice vyjadrila hlboký zármutok a ocenila všetko, čo Mihálik priniesol do týchto priestorov, “už nikdy nenavštívi priestory zariadenia, ktoré tak miloval a ktorému odovzdal obrovský kus svojho života. Za bránami bojnickej zoo ale zanechal veľmi veľa. Preto v nej zostane už naveky a my na neho budeme s úctou a rešpektom spomínať,” píše sa na ich sociálnej sieti.

Zdroj: FB / ZOO BOJNICE