Regióny Trenčín Domáce Bánovce nad Bebravou Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel obľúbený DOKTOR: Ľudia v slzách, mnohým zachránil život

sviečka, úmrtie, smrť
Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU – Skúsených a dobrých lekárov nie je na Slovensku veľmi veľa, a preto je veľkým zármutkom, ak nás niektorí z nich opustí. Len nedávno odišiel na večnosť skúsený kardiológ a primár interného oddelenia – Peter Trnovský, ktorý pôsobil v nemocnici v Bánovciach niekoľko rokov. Na sociálnych sieťach sa s ním lúčia jeho kolegovia, ale i pacienti.

 

Skúsený kardiológ Peter Trnovský zomrel 29. marca 2023. Dvadsaťosem rokov bol primárom interného oddelenia v Nemocnici AGEL Bánovce. Svoju rodinu, známych, blízkych, ale aj pacientov opustil vo veku 75 rokov.

Prácu lekára nevnímal len ako profesiu, ale pre neho to bolo poslanie. Svojim kolegom sa zveril, že medicína je neoddeliteľnou súčasťou jeho života. Internú medicínu vnímal ako kráľovnú medicíny, ktorá pre neho bola vždy vzrušujúcim diagnostickým procesom, ako tiež poznamenal svojim kolegom.

Aj napriek už produktívnemu veku nespal na vavrínoch, ale bol v nemocnici stále aktívny. Riaditeľka Nemocnice Mina Bobocká o ňom povedala: “Doktor Trnovský v našej nemocnici prežil takmer celý produktívny život. Takýmto odborníkom dávame aj napriek dôchodkovému veku priestor na realizáciu, pretože ich vedomosti a skúsenosti nadobudnuté praxou sú neoceniteľné nielen pre nás, ale aj pre mladých lekárov. Napokon, ja sama som pred rokmi začínala pod jeho vedením na internom oddelení.”

Na sociálnych sieťach sa s ním rozlúčili jeho spolupracovníci z práce nasledovne: “Lúčime sa s ním s úctou a nesmiernou vďakou za všetky skúsenosti, ktoré nám odovzdal a v mene vedenia nemocnice a kolektívu zdravotníkov vyjadrujeme smútiacej rodine úprimnú sústrasť.”

S láskou na neho spomínajú nielen jeho kolegyne a kolegovia, ale aj jeho bývalí pacienti. Komentujúca Anka píše: “Pán Doktor z veľkým “P”. Odpočívajte v pokoji.” V dobrom si na neho spomína aj komentujúca Daniela: “Bol to veľmi dobrý internista. Nech odpočíva v pokoji. Česť jeho pamiatke.”