Senec Regióny Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel starosta, podľahol ťažkej chorobe

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay

BERNOLÁKOVO – Starosta obce Bernolákovo nakoniec svoj boj s chorobou prehral. Zomrel vo veku 42 rokov. Dnes o tom informovali kompetentní z obce na sociálnej sieti.

 

“Vážení občania, s poľutovaním si Vám dovoľujeme oznámiť, že Mgr. Richard Červienka, starosta obce Bernolákovo dnes ráno prehral svoj boj s chorobou a zomrel,” informovali ľudia z obecného úradu s tým, že celej rodine vyjadrujú hlbokú úprimnú sústrasť. Červienka sa narodil 31. januára 1979 v Lučenci. V Bernolákove v roku 2011 založil občianske združenie K Veci. Na poste starostu bol od roku 2014. V minulosti bol aj poslancom Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja.

 

Zdroj: FB / Obec Bernolákovo

Červienka bol výraznou postavou komunálnej politiky

Starosta Bernolákova Richard Červienka bol výraznou postavou komunálnej politiky v Bratislavskom kraji, keďže ‘starostoval’ druhej najväčšej obci na Slovensku. Uviedol to predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba, ktorý vyjadril na sociálnej sieti sústrasť nad jeho úmrtím.

“Hoci bol pôvodom z Buzitky (okres Lučenec), získal si dôveru aj staročeklísanov, aj tých, ktorí sa do Bernolákova prisťahovali. Výborne sme spolupracovali. Pre obec toho robil veľa, namiesto problémov sa vždy sústredil na riešenia a jeho dobrá nálada a radosť z práce boli inšpiráciou aj pre mňa,” skonštatoval Droba.