Žilina Domáce Senica Top

SMUTNÁ SPRÁVA Navždy nás opustili TRI veľké OSOBNOSTI športu

Ilustračné foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

SENICA, BORSKÝ SV. JUR, RAJEC – Život je naozaj nesmierne nevyspytateľný a niekedy nás opustia ľudia, ktorí sa celí život udržiavali v dobrej kondícii. Slovenskú futbalovú scénu opustili hneď tri dôležité osobnosti, ktoré počas svojej aktívnej hráčskej kariéry, reprezentovali svoje tímy so cťou, prípadne trénovali budúce generácie. V posledných dňoch nás opustil bývalý hráč FK Senica Štefan Križan, bývalý hráč a tréner futbalového klubu FK Borský Svätý Jur pán Eduard Rozbor a tréner futbalového klubu FK Rajec pán Ľudovít Šuhajda. Počas ich života predviedli na ihrisku nádherné športové výkony.

 

Vo veku nádherných 77 rokov sa na večný odpočinok dňa 12.03. 2023 pobral bývalý hráč SH Senica Štefan Križan. Jeho futbalové začiatky sa spájajú s rodným Zelenčom pri Trnave, odkiaľ sa ako veľký talent dostal do Spartaka Trnava. Ako dospelý hráč bol zaradený do kádra Spartaka, ale musel narukovať do Košíc, kde hrával krajskú súťaž. Neskôr sa usadil na Záhorí, kde sa takmer okamžite zaradil medzi stabilných členov kádra. Zo svojej pozície v strede poľa dokázal dávať aj rozhodujúce góly. Do dejín klubu sa veľkými písmenami zapísalo aj mimoriadne sledované záhorácke derby SH Senica – Iskra Holíč, v ktorom celozápasové dva góly strelil práve Štefan Križan a zabezpečil tak Senici víťazstvo.

Opustil nás skvelý futbalový hráč Štefan Križan. Zdroj: FK Senica

Po ukončení nádhernej futbalovej kariéry, pracoval na Okresnej správe ciest až do svojho dôchodku. O chod klubu sa ale neustále aktívne zaujímal. Za svoju činnosť v klube SH Senica bol v roku 2011 ocenený plaketou a pamätnou medailou pri príležitosti 90. výročia založenia futbalu v Senici.