Regióny Trnava

Šoféroval na mol opitý. V aute navyše viezol aj dieťa

Pri kontrole vysvitlo, že vodič jazdil opitý a naviac viezol dieťa. Ilustračná foto. ZDROJ: TASR/Radovan Stoklasa
TRNAVA – Diaľniční policajti odstavili v piatok poobede ďalšieho na mol opitého vodiča. Polícia prijala oznámenie o nebezpečnej jazde auta Land Rover, ktoré malo prechádzať diaľnicou D1 a vodič mal manévrovať s vozidlom zo strany na stranu. Trnavskí policajti o tom informujú na sociálnej sieti.
“Diaľničiari muža zastavili na majákoch na odpočívadle Červeník, v smere na Žilinu, a podrobili policajnej kontrole. Okrem dokladov k vedeniu vozidla ho vyzvali, aby sa podrobil orientačnej dychovej skúške, ktorej hodnota sa vyšplhala až na 2,54 promile,” spresňujú policajti.
Naviac opitý vodič viezol v aute aj maloleté dieťa. Policajti mu okamžite ďalšiu jazdu zakázali, namieste mu zadržali vodičský preukaz, obmedzili ho na osobnej slobode a eskortovali do policajnej cely.
“Policajti obvinili muža z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V rámci tzv. superrýchleho konania sa už v priebehu víkendu postavil pred sudcu. Ten muža právoplatne odsúdil na nepodmienečný trest odňatia slobody a uložil mu zákaz činnosti viesť motorové vozidlá,” dodávajú policajti .
Za jazdu v opitosti mu hrozí až rok za mrežami.