Regióny Komárno Top

ŠOK a VEĽKÁ RANA rana pre slovenský šport: ZOMREL mladý ligový basketbalista, hovorí sa o COVIDE-19

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay

KOMÁRNO – Basketbalovú komunitu na Slovensku v stredu zastihla smutná správa. Vo veku 32 rokov zomrel bývalý hráč Dolného Kubína a Komárna Michal Maslík.

 

Urastený pivot (209 cm) pôsobil v sezóne 2015/2016 v Komárne, za ktoré v základnej časti odohral 12 zápasov. Po sezóne sa tešil z extraligového striebra, Komárno vtedy vo finále prehralo s BC Prievidza. Smutnú správu pre Basket.sk potvrdil aj dlhoročný generálny manažér MBK Komárno Jozef Paulik. „Žiaľ, je to pravda. Nedávno sme si pozerali fotografie z predchádzajúcich sezón. Na jednej z nich je Michal po víťaznom koši, ako sa teší a smeje. Vyhasol mladý život, je to tragédia,“ uviedol Paulik. Podľa informácií basket.sk, Maslík zrejme zomrel na komplikácie spojené s ochorením Covid-19. V posledných dňoch bol v nemocnici napojený na pľúcnu ventiláciu.

Reakcie basketbalových fanúšikov, priateľov aj známych na smrť Michala Maslíka sú mimoriadne smutné. “Veľmi smutná správa … Maslo, Odpočívaj v pokoji, úprimnú sústrasť rodine… Nikdy na teba v Komárne nezabudneme… Ako si svojim telom, dušou a srdcom chránil svojich spoluhráčov,” napísal jeden z nich.

 

ZDROJ: fb basket.sk