Regióny Turčianske Teplice Koronavírus Top

ŠOKOVANÍ NÁVŠTEVNÍCI AQUAPARKU Testy a očkovanie rozhodnú, či dostanete ŽLTÝ alebo ČIERNY náramok

Zdroj: FB

TURČIANSKE TEPLICE – Extrémne horúčavy a uvoľnenie opatrení prilákalo na kúpaliská mnoho turistov. Tí však zostali zaskočení, keď zistili, čo sa deje v aquaparku v Turčianskych Tepliciach. Ľudí tam kvôli pandémii koronavírusu  totiž rozdelili náramkami na dve skupiny – žltí alebo čierni. O všetkom rozhodne predložený test na covid alebo potvrdenie o očkovaní. 

 

Návštevníčka Aquaparku v Turčianskych Tepliciach zverejnila na sociálnej sieti zarážajúcu informáciu, ktorá nás nenechala ľahostajných. Ľudia tam podľa nej dostávajú dva typy náramkov čierne a žlté.

Kým s čiernym náramkom sa podľa návštevníčky ľudia dostanú kamkoľvek, žltý so sebou prináša isté obmedzenia. „So žltým náramkom sme mohli byť len vonku. A ešte sa poistili, keď sme dali dole žltý, tak nám ostal plastový zelený. Všade dovnútra kontroly, púšťali iba čiernych. Hneď by som sa otočila a šla domov, celé toto sme absolvovali len kvôli deťom, ktorým sme sľúbili tento výlet. Náramok mala aj 9-ročná dcéra,“ posťažovala sa rodina, ktorá navštívila aquapark. Ich príbeh zverejnila Renáta na sociálnej sieti.

Informáciu o rozdeľovaní ľudí podľa farby náramku potvrdila na facebooku aj ďalšia zákazníčka, ktorá však mala na ruke čierny náramok, pretože je plne zaočkovaná. Rovnako tak aj jej manžel, keďže sa preukázal negatívnym testom. “Čierny náramok dostane človek, ktorý sa preukáže negatívnych testom, potvrdením o prekonaní ochorenia alebo aj potvrdením o očkovaní. Sú teda zvýhodnení zodpovední ľudia, nie očkovaní ľudia. Takto to je a iné to nebude. Pokiaľ sa chceme ako spoločnosť cítiť bezpečne, deliť sa budeme a môžete na Hodžovom aj týždeň stanovať.”

Sklamanie aj rozčarovanie

Informácia o rozdelení ľudí na očkovaných a neočkovaných sa začala šíriť rýchlosťou blesku a ľudia podľahli emóciám. Aquaparku nič nedarovali a návštevníci im začali pod príspevkom o ich otvorení písať poriadne kritické odkazy. „Tak sem rozhodne nejdem aj keby som bola 5-krát očkovaná!! Už len z princípu… Dobrá reklama sa šíri rýchlo,, ale zlá reklama ešte rýchlejšie! Len selektujte ľudí ďalej, na rok ani otvárať nemusíte!“  reagovala na situáciu Miroslava.

„Určite neprídem aj keby som bola očkovaná a bolo by dobré urobiť zoznam takých zariadení ako ste vy, a vyhnúť sa im,“ pridala sa Hela. Zdá sa, že aquapark týmto rozhodnutím príde aj o dlhoročných klientov. „Som váš pravidelný zákazník od prvého dňa čo existujete. Aj teraz, keď žijem v zahraničí a prídem na Slovensko. No za týchto podmienok – nie, ďakujem… (zrejme to nie je vaša chyba, ale to mi je jedno),“ uviedol Peter.

Zdroj: FB / Spa & Aquapark Turčianske Teplice

Kompetentní z aquaparku objasňujú situáciu

Kompetentní z kúpaliska SPA a Aquapark Turčianske Teplice sa rozhodli na diskusiu pod príspevkom na sociálnej sieti reagovať. “V žiadnom prípade nerozdeľujeme klientov na očkovaných a neočkovaných. V Spa & Aquapark dodržujeme nariadenia vydané UVZ SR. Vstup do priestorov interiéru je možný len po preukázaní sa negatívnym testom prípadne ďalšími výnimkami, ktorými je možné ho nahradiť na základe vyhlášky UVZ SR. Vstup do vonkajších priestorov (exteriéru) nevyžaduje predloženie žiadneho dokladu.” 

Zdroj: FB / Spa & Aquapark Turčianske Teplice

Do interiéru aquaparku môžete vstúpiť aj keď spĺňate podmienky, ktoré zverejnili na svojom webe. „V prípade, ak sa klienti nepreukážu negatívnym výsledkom antigénového testu (nie starším ako 24 hodín) alebo PCR testu (nie starším ako 72 hodín), alebo potvrdením o očkovaní proti ochoreniu COVID-19 (starším ako 14 dní po druhej dávke) alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 (nie starším ako 180 dní) majú  v rámci zakúpeného vstupu nárok len na vonkajšie priestory a prevádzky v areáli aquapark.“

Po urgenciách kompetentných z aquaparku Turčianske Teplice sa nám podarilo získať stanovisko, v ktorom vysvetľujú a potvrdzujú využitie rozdielnych farieb náramkov pre návštevníkov, „slovenské liečebné kúpele Turčianske Teplice a.s. pri prevádzke všetkých zariadení, vrátane Spa & Aquaparku Turčianske Teplice, dodržiavajú nariadenia vyplývajúce z Vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam prevádzok. Zverejnené negatívne reakcie návštevníkov Spa & Aquaparku na podmienky vstupu pramenia z neznalosti nariadení vydaných Úradom verejného zdravotníctva. Farebné náramky slúžia na odlíšenie oprávnenia na vstup do interiéru a exteriéru Spa & Aquaparku,“ odôvodnili členovia najužšieho vedenia svoje rozhodnutie odlíšiť návštevníkov aquaparku farebnými náramkami.