Regióny Bratislava

Otvorená spoveď slovenskej političky: BOZKÁVALA som sa so ženami! TRPKÁ otázka na arcibiskupa. Povedzte mi, som vinná?

Ilustračná foto. ZDROJ: Unsplash.com/Raphael Renter, Tallie Robinson

BRATISLAVA – Šokujúce slová trnavského arcibiskupa Jána Oroscha, kde nepriamo označil obete teroristického útoku na zámockej za vinných, pobúrili nielen širokú verejnosť, ale aj známe osobnosti, políciu či politikov. Medzi nich sa zaradila aj europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. Tá sa rozhodla zareagovať a na svojej sociálnej sieti zverejnila niekoľko podrobností zo života. Na margo toho sa arcibiskupa pýta: “Tak, pán Orosch. A teraz mi povedzte, som vinná alebo nevinná?”

 

Desivý masaker, pri ktorom zahynuli  23-ročný Matúš a 27-ročný Juraj, otriasol celou spoločnosťou. Brutálna vražda sa odohrala 12. októbra pred barom Tepláreň na Zámockej ulici v Bratislave, kde sa stretáva LGBTIQ+ komunita. Len 19-ročný študent strednej školy Juraj Krajčík vzal do ruky zbraň a začal pred barom cielene strieľať.

Bezprostredne po tejto desivej vražde začal Juraj Krajčík zdieľať na sociálnej stránke správy, kde ozrejmil svoju nenávisti k LGBTIQ+ komunite, k židom či niektorým predstaviteľom nášho štátu. Celý útok si naplánoval. Deň pred masakrom ešte stihol napísať: “Rozhodol som sa” a v deň útoku zas dodal: “Urobím to.”

Video nevhodné pre citlivé povahy

Celé Slovensko stále smúti za obeťami streľby. Mnohých však zarazilo, čo o dvoch obetiach zverejnil arcibiskup.