Spoločnosť Zahraničné

Španielsko oznámilo 767 úmrtí a viac ako 17-tisíc prípadov nákazy koronavírusom

Príslušníci španielskej armády hliadkujú pred letiskom v Palma de Mallorca, v Španielsku, 18. marca 2020. Španielsko má pripravených 200 miliárd eur na zmiernenie ekonomických následkov spôsobených pandémiou koronavírusu. Zdroj: TASR / AP

MADRID – Počet obetí nového koronavírusu v Španielsku sa za uplynulých 24 hodín zvýšil o 169 na celkom 767 mŕtvych. Informoval o tom vo štvrtok denník El País s odvolaním sa na koordinátora pre núdzové situácie na ministerstve zdravotníctva Fernanda Simóna.

 

Pribudlo aj 3431 nakazených (nárast o 25 percent), celkom ich je 17.147. Tieto údaje sa v najbližších dňoch ešte zvýšia, pretože testy na prítomnosť ochorenia COVID-19, ktoré vírus spôsobuje, budú dostupnejšie. Podľa Simóna sa z ochorenia vyliečilo 1107 ľudí.

Španielsko je štvrtou najviac postihnutou krajinou na svete po Číne, Taliansku a Iráne. Od pondelkovej polnoci uzavrelo svoje pozemné hranice a na jeho územie sa dostanú len španielski občania, osoby s trvalým pobytom alebo akreditovaný diplomatický personál a tiež ľudia v prípadoch spôsobených nepredvídateľnými okolnosťami.

Vláda vyhlásila v sobotu vyhlásila zákaz vychádzania. Výnimka sa vzťahuje len na obyvateľov chodiacich do práce či na nákup základných potrieb, ako sú potraviny alebo lieky. Zatvorené sú reštaurácie, bary a väčšina obchodov.