Spoločnosť Domáce

Špecializovaný trestný súd rozhodol. Za vraždu matky šiestich detí pôjde Erik za mreže na 20 rokov

Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

PEZINOK – Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku sa v stredu zaoberá schvaľovaním dohody o vine a treste, ktorú uzavrel prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) s Erikom Korom, obvineným z trestných činov úkladnej vraždy a vydierania.

*Aktualizované o rozhodnutie súdu.

 

Prokurátor uzavrel dohodu s Erikom Korom 19. októbra. Na úvod schvaľovania uviedol, že Erik Kora svoju obeť úmyselne usmrtil a spáchal na chránenej osobe zločin úkladnej vraždy. Zavraždil matku šiestich spoločných detí. Prokurátor mu navrhuje úhrnný trest vo výške 20 rokov so zaradením do ústavu s maximálnym stupňom stráženia a ochranný dohľad v dĺžke troch rokov.

Prokurátor navrhuje úhrnný trest vo výške 20 rokov. Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

Erik Kora zo žiarlivosti zavraždil matku spoločných šiestich detí. Následne vydieral blízke osoby, aby mu pomohli telo nebohej zakopať. Obvineného zobral do väzby ŠTS koncom apríla. Dôvodom väzby bola obava z možného úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti.

Policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Erika K. zadržali 29. apríla počas akcie “Kamiben”. Podľa zistení polície mal obvinený ešte 3. marca usmrtiť svoju manželku. Násilím ju mal vtlačiť do auta, odviezť z Richnavy a usmrtiť nožom na lesnej ceste v obci Kluknava. Telo následne opäť naložil do auta a previezol k rybníku v obci Nižný Žipov v Trebišovskom okrese. Pod hrozbou násilia mal donútiť ďalšiu osobu zakopať telo nebohej v kríkoch pri ceste v smere do obce Hrčeľ. Telo nebohej našla polícia pri obhliadke miesta činu 29. apríla na základe operatívnej činnosti a výsluchu svedkov.

Erik zo žiarlivosti zavraždil matku spoločných šiestich detí. Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

20 rokov za mrežami

Erika Koru, ktorý v marci tohto roka zavraždil matku šiestich spoločných detí Natašu, odsúdil v stredu Špecializovaný trestný súd v Pezinku na úhrnný trest vo výške 20 rokov. Rozsudok je právoplatný a nie je možné sa voči nemu odvolať. ŠTS schválil dohodu, ktorú uzavrel v októbri prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry s obvineným.