Spevák Gerry Marsden, preslávený hymnou pre FC Liverpool, zomrel. Jeho úmrtie nesúviselo s covidom

LONDÝN – Vo veku 78 rokov zomrel v nedeľu Gerry Marsden, spevák britskej bigbítovej skupiny Gerry and the Pacemakers, ktorej verzia piesne „You’ll Never Walk Alone“ sa stala hymnou anglického futbalového klubu FC Liverpool. Informovala o tom stanica BBC.

 

„Gerryho hlas sprevádzal naše najväčšie noci. Jeho pieseň spájala hráčov, realizačný tím a fanúšikov na celom svete,“ uviedol FC Liverpool na svojom twitterovom účte. Podľa pozostalých Marsden zomrel po krátkej chorobe, ktorá nesúvisela s ochorením COVID-19. Skupina Gerry and the Pacemakers patrila, podobne ako The Beatles, „do stajne“ manažéra Briana Epsteina. V roku 1963 sa stala prvou britskou kapelou, ktorej prvé tri piesne obsadili prvú priečku hitparády.

Medzi jej ďalšie hity patrí pieseň „Ferry Cross the Mersey“ z roku 1964. Pieseň napísal samotný Gerry Marsden ako poctu svojmu rodnému mestu Liverpool. Stala sa hitom na oboch brehoch Atlantiku. V Spojenom kráľovstve obsadila v hitparáde ôsme miesto, v Spojených štátoch sa umiestnila o dve priečky vyššie.

Paul McCartney označil skupinu Gerry and the Pacemakers za „najväčších rivalov“ skupiny The Beatles v regióne Merseyside. „Vždy si na teba spomeniem s úsmevom,“ napísal Paul McCartney na počesť Marsdena. Poctu na Twitteri mu vyjadril aj Ringo Starr, bubeník The Beatles, ktorý zaželal „pokoj a lásku“ rodine Marsdenovej. Gerrymu Marsdenovi udelili v roku 2003 Rad britského impéria za pomoc a podporu, ktorú poskytol obetiam tragédie, ktorá sa stala v roku 1989 na futbalovom štadióne Hillsborough v Sheffielde.

Viac o téme: COVID-19, FC Liverpool, Gerry Marsden, hymna, koronavírus, ochorenie, sláva, spevák, súvislosť, úmrtie

Súvisiace články