Politika Domáce Top

Spevák Jakubec ide do politiky: Spolupráca s Národnou koalíciou

BRATISLAVA – Spevák a podnikateľ Martin Jakubec bude spolupracovať s Národnou koalíciou Sergeja Kozlíka. Vyhlásil to dnes na brífingu, kde zároveň oznámil svoju kandidatúru na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja. Do politiky podľa vlastných slov vstupuje s plnou vážnosťou a vedú ho k tomu skúsenosti so stretávania sa s ľuďmi v priebehu posledných 15 rokov.

“Chcem zdôrazniť, aby sme za tým nehľadali náznak zábavy či vtipu, ide o vážne otázky a výzvy Slovenska,” povedal Jakubec. Jeho cieľom je podľa vlastných slov poskytnúť Slovensku alternatívu. Stranu Národná koalícia si vybral preto, že podľa neho nenesie žiadnu škvrnu z minulosti. Jakubec tiež tvrdí, že na vstup do politiky dostával rôzne ponuky. Listy s ponukou spolupráce zasielal politickým stranám aj on sám, napríklad aj Smeru-SD alebo SNS, rokoval napríklad s Marianom Kotlebom. “Kľudne som mohol zo dňa na deň kúpiť politickú stranu, ale povedal som si nie,” vyhlásil s tým, že Národná koalícia je strana s 1 700 členmi a potenciálom v regiónoch. Na nadchádzajúcom marcovom sneme strany sa chce uchádzať o post predsedu. Zatiaľ bude mať v strane na starosti komunikáciu s médiami.

Ako ďalej povedal, silnú podporu vníma u ľudí nad 50 rokov. “Ľudia, ktorí budovali tento štát, sú dnes žobráci, týchto ľudí idem reprezentovať,” vyhlásil s tým, že v politike chce pôsobiť ako mediátor. “Niečo ako človek prvého kontaktu,” zdôraznil s tým, že jeho vstup do politiky môže dať nový význam aj dátumu 17. november. Národná koalícia podľa neho nezastupuje len Bratislavu, ale celé Slovensko. “Smiali sa Mečiarovi, Kotlebovi, Kollárovi, Trumpovi aj Jakubcovi. Smejte sa, ale ja by som sa nesmial,” vyhlásil. Na otázku novinárov, či si stojí za výrokom z minulosti o tom, že si váži Vladimíra Mečiara, povedal, že si ho ctí ako otca slovenského národa, bez ktorého by samostatné Slovensko neexistovalo. Zároveň potvrdil, že aj on sám má do budúcnosti premiérske ambície.

Medzi svoje programové priority Jakubec zaraďuje napríklad ochranu zvierat, znižovanie odvodov, reformu sociálneho systému alebo angažovanie mladých, ktorých má záujem osloviť aj ako nestraníkov. Ako dodal na záver, momentálne je v kontakte s poradcami novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Má totiž zámer pozvať jeho bývalú manželku Ivanu, ktorá má podľa neho moravsko-slovenské korene, na návštevu SR.